czwartek, 5 października 2017

Targi, konferencje i inne wydarzenia branży budowlanej w Małopolsce w końcu 2017 roku.

Targi, konferencje i inne wydarzenia branży budowlanej w Małopolsce w końcu 2017 roku.


Autor: Zuzanna Hans


Druga połowa roku to dla branży budowlanej i inwestorów dobry okres na planowanie rozwoju, zapoznawanie się z nowymi technologiami i rozwiązaniami, nawiązywanie kontaktów. Okazją do takich działań, a także wymiany doświadczeń i prezentacji własnych osiągnięć, są różnorodne imprezy branżowe - targi, szkolenia i konferencje


Jesienią odbywają się liczne wydarzenia, przeznaczone zarówno dla specjalistów z wąskich dziedzin jak i imprezy dla szerszej publiczności.

W Krakowie i całym regionie Małopolski do końca 2017 roku odbędzie się kilka imprez o charakterze targów, seminariów lub konferencji, mogących zainteresować przedsiębiorców i specjalistów związanych z szeroko pojętą branżą budowlaną. Co ważne, uczestnicy tych imprez, zwłaszcza wydarzeń o specjalistycznym profilu, pochodzą często spoza lokalnego rynku i niejednokrotnie prezentują ofertę i usługi o innowacyjnym charakterze.

Jeszcze we wrześniu, w dniach 17-22.09 odbędzie się w Krynicy 63. Konferencja Naukowa Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Komitetu Nauki PZITB. Współorganizatorem tego wydarzenia jest też Instytut Techniki Budowlanej. Poruszane będą między innymi zagadnienia dotyczące budownictwa hydrotechnicznego i ogólnego, fizyki budowli, geotechniki, inżynierii komunikacyjnej i materiałowej a także aspekty środowiskowe i społeczne.

Również we wrześniu, 27.09., w Krakowie będzie miała miejsce specjalistyczna konferencja „Garaże i Parkingi Podziemne i Naziemne” poświęcona projektowaniu i realizacji budynków wielokondygnacyjnych z częścią biurowo-handlową i garażem podziemnym. Jej tematyka obejmuje między innymi kwestie związane z systemami detekcji gazów w parkingach podziemnych i ochroną przeciwpożarową, kontrolę dostępu oraz platformowe i wielopoziomowe systemy parkingowe.

Relatywnie wąskiej tematyce poświęcone będzie odbywające się w dniach 19-21 października 2017 r. w Zakopanem cykliczne Seminarium "Ochrona Przeciwpożarowa w Budownictwie". Adresowane jest przede wszystkim do projektantów, architektów a także rzeczoznawców i inspektorów ochrony przeciwpożarowej.

W dniach 8-9 listopada 2017 w Zakopanem odbędzie się VII Konferencja Geoinżynieria w Budownictwie, której przewodnim tematem będą Kondygnacje Podziemne w Zabudowie Miejskiej.

Targami o mocno wyspecjalizowanym profilu są Międzynarodowe Targi Izolacji Przemysłowych 4INSULATION 2017, odbywające się w dniach 11-12 listopada 2017 w Krakowie, poświęcone między innymi izolacjom cieplnym i akustycznym, hydroizolacji, zabezpieczeniom przeciwpożarowym i antykorozyjnym oraz związanym z nimi wyposażeniem montażowym i pomiarowym. Na targach prezentowana jest również odzież ochronna i BHP, usługi, organizacje i wydawnictwa branżowe.

Nowoczesne materiały, techniki i technologie we współczesnym budownictwie będą przedmiotem III konferencji TECH-BUD 2017 w dniach 15 -17 listopada 2017 r. Ta odbywająca się w Krakowie impreza organizowana przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział Małopolski będzie mieć charakter naukowo-techniczny. Poruszane będą przede wszystkim kwestie materiałów i technologii a także zagadnienia obejmujące nowoczesne metody projektowania, wykonawstwa i zarządzania w budownictwie, zagadnienia energetyczne i klimatyczne oraz odnoszące się do gospodarki przestrzennej w nowoczesnym budownictwie.

Kolejnym wydarzeniem o naukowo - warsztatowym charakterze, odbywającym się w Krakowie będzie III Międzynarodowa Konferencja Innovative Buildings „InBuild" w dniach 20 -22 listopada 2017. Celem konferencji jest wymiana wiedzy w zakresie energooszczędności, doświadczeń związanych z nowoczesnym budownictwem oraz nawiązywanie współpracy naukowej między ośrodkami badawczymi.

Dla szerokiej publiczności, w głównej mierze potencjalnych nabywców, adresowana jest 125. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań 2017 odbywająca się w dniach 25-26.11.2017 w centrum Chemobudowa w Krakowie.


Artykuł przygotowany dla dostawcy systemów parkingowych POLCHIP

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

25 komentarzy:

 1. Całość wygląda naprawdę interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 2. Targi oraz konferencje to dobra okazja to zaprezentowania swojej firmy oraz do nawiązywania nowych współprac.

  OdpowiedzUsuń
 3. dzięki za informacje, jest to dokładnie to czego szukałem

  OdpowiedzUsuń
 4. No w końcu wszsystkie ważne wydarzenia zebrane są w jednym miejscu, super, dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak jest, dokładnie tego potrzebowałem:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny blog. Bardzo lubię przeglądać blogi tego typu w wolnym czasie. Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny artykuł dotyczący targów, przejrzysty i czytelny :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam zamiar wybrać się na ostatnie wydarzenie w tym roku, no i mam blisko:) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Moim zdaniem jest to świetny pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny blog. Bardzo lubię blogi tego typu. Ciekawa tematyka. Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 11. Blog naprawdę interesujący. Myśle, że jeszcze nie raz odwiedze tą strone.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dobry wpis, zbiera wszystkie małopolskie wydarzenia z naszej branży. Na części z nich byłem - targi to świetne miejsce do nawiązania nowych kontaktów i poszerzania własnej wiedzy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo dobry wpis - przede wszystkim przydatny. Fajne podsumowanie, dzięki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam nadzieję, że przyszły rok również będzie tak obfity w konferencje, projekty i spotkania biznesowe. To ogromne źródło wiedzy..

  OdpowiedzUsuń
 15. Liczę że następny rok będzie równie udany :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetne podsumowanie - oby 2018 był jeszcze ciekawszy!

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo fajne podsumowanie i już nie mogę się doczekać kolejnych konferencji.

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo lubię takie treściwe wpisy! Oby tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
 19. Great goods from you, man. I've understand your stuff previous to and you're just too excellent.
  I really like what you have acquired here, certainly like what you
  are stating and the way in which you say it.
  You make it entertaining and you still take care
  of to keep it sensible. I can't wait to read far more from you.
  This is really a tremendous website.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ciekawe podsumowanie i liczę że w 2018 roku również nie zabraknie targów.

  OdpowiedzUsuń
 21. super napisanie, takie wpisy lubię czytać

  OdpowiedzUsuń
 22. Dzięki za takie podsumowanie ;)

  OdpowiedzUsuń