czwartek, 4 października 2018

Czy zakup droższych narzędzi się opłaca?

Czy zakup droższych narzędzi się opłaca?


Autor: Mateusz Pięta


Często stajemy przed dylematem: Czy solidne zawsze oznacza droższe? Czy tańsze od razu musi być gorszej jakości?


Idealnym wręcz rozwiązaniem byłoby połączenie niskiej ceny z wysoką jakością produktów, które chcemy nabyć.

Zakup narzędzi
Zanim dokonamy zakupu warto przeanalizować kilka rzeczy. Po pierwsze zwracajmy uwagę, które narzędzia są nam niezbędne i jakie będą ich realne korzyści. Po drugie należy uwzględnić nasze potrzeby i oczekiwania oraz możliwości finansowe. Wybierając sprzęt, który nas interesuje, warto też kierować się dodatkowymi korzyściami, np. promocje, bonusy, prowizje.
Zachęcam do zakupu przez Internet, ponieważ na bieżąco można śledzić i porównywać ceny w kilku sklepach czy innych punktach jednocześnie.
Jeśli decydujemy się na zakup sprzętu czy maszyn, to pozwala nam na szybkie i sprawne przeprowadzanie robót. Dana firma czy osoba nie musi martwić się, że czegoś jej brakuje. Opłaca się to z pewnością, kiedy dany sprzęt będzie wykorzystywany przez dłuższy czas. Po jakimś czasie koszty zakupu zwracają się. Istnieje ogólna opinia, że dobre jakościowo sprzęty oraz narzędzia i maszyny stanowią podstawowy kapitał firm. Ich posiadanie może wpływać na ilość i jakość realizowanych inwestycji. Osoby rozpoczynające własną działalność gospodarcza mogą liczyć na dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Inną alternatywą może być zakup narzędzi i maszyn używanych, ale w dobrym stanie. Należy zaznaczyć, że nie podlegają one wówczas gwarancji i ewentualne naprawy musimy pokryć sami.

Korzystanie z usług wypożyczalni
Doskonałą alternatywą dla osób, które okazjonalnie potrzebują określonych narzędzi czy maszyn mogą okazać się wypożyczalnie. Korzystanie z oferty takich punktów może być dobrym sposobem na zaoszczędzenie dużych pieniędzy. Dotyczy to zwłaszcza sprzętu budowlanego oraz maszyn. Należy pamiętać, że zakup maszyn wiąże się z kosztami ich utrzymania. Wypożyczalnie oferują sprzęt budowlany, podstawowe elektronarzędzia oraz maszyny. Wypożyczalnie większych maszyn określane są mianem parku maszyn. Można tam nabyć dźwigi, betoniarki, koparki, walce, wózki widłowe, nawet żurawie, ładowarki teleskopowe oraz inne maszyny. Jedną z podstawowych zalet takiego rozwiązania jest możliwość wypożyczenia niemal z dnia na dzień oraz fakt, że nie musimy inwestować w zakup drogiego sprzętu. Wypożyczalnie na bieżąco sprawdzają stan techniczny oraz prowadzą serwis maszyn.
Korzystanie z wypożyczalni staje się opłacalne, kiedy planujemy wykonanie jednorazowej pracy. Po wykorzystaniu sprzętu, oddajemy go i nie mamy kosztów późniejszej konserwacji oraz trudności związanych z jego przechowywaniem. Z całą pewnością opłacalność wypożyczania sprzętów zależy od naszych indywidualnych potrzeb.

Podsumowując
Dokonując zakupu narzędzi warto pamiętać, że wyższa cena nie zawsze gwarantuje bezawaryjność. Dlatego można zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Dodatkowo warto wybrać sprzęt z takimi funkcjami, z których realnie będziemy korzystać na co dzień. Zasada jest prosta: im więcej funkcji posiada dany model, tym wyższa jest jego cena. Flagowe modele markowych narzędzi jak Stanley, Milwaukee, Dewalt trzymają swoją cenę, nawet gdy rozważamy zakup używanego sprzętu. Dobrze jest również porównać klasy energooszczędności sprzętów elektronicznych czy elektrycznych. Czasami zakup droższego okaże się opłacalny, ze względu na jego oszczędność. Zwracajmy również uwagę na długość okresu gwarancji. Można także skorzystać z możliwości wydłużenia jej, co wiąże się z dodatkową dopłatą.


Czytaj więcej na: narzędzia Stanley.
Autor: Mateusz Pięta

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

22 komentarze:

  1. bardzo fajny tematyczny blog:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak się robi takie fajne blogi?

    OdpowiedzUsuń
  3. Wszystko zależy jak często będziemy ich użytkować i czy te droższe narzędzia koniecznie są aż tak nam potrzebne bo może się okazać że tańsze też zdadzą swoje zadanie.

    OdpowiedzUsuń
  4. Czasami są darmowe i dobre narzędzia. Nasza usługa jest jedną z nich) Możesz go używać za darmo i zaoszczędzić pieniądze! Witamy

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo dużo zależy od tego, na jak długo potrzebujemy danego narzędzia, i czy w dalszym etapie posłuży nam ono do innych prac. Ja preferuję kupno używanych narzędzi.

    OdpowiedzUsuń
  6. Poza nielicznymi wyjątkami zawsze wolę kupić droższy sprzęt, bo wiem, że będzię mi dlużej służył,

    OdpowiedzUsuń
  7. Moim zdaniem o wiele lepiej kupić sprzęt lepszej jakości niż jakieś tandetne produkty. Na pewno posłużą nam dłużej, gdyż będą wytrzymalsze. U nas przy montażu paneli ogrodzeniowych wkrętarka nie dała rady, więc kupiłem od razu lepszą. Co prawda droższa, ale czasami nie warto oszczędzać ;)

    OdpowiedzUsuń
  8. Mój mąż kupuje sporo narzędzi, część jest z górnej półki, a inne kupuje okazyjnie. Dobrze jest jeszcze mieć miejsce gdzie można wszystkie narzędzia odłożyć, by były uporządkowane i zagracały garażu. Na szczęście są też wypożyczalnie sprzętów i maszyn, warto z nich korzystać

    OdpowiedzUsuń
  9. Najczęściej droższe narzędzia są wykonane z lepszej jakości komponentów i jak prowadzę firmę która buduje baseny staram się nie oszczędzać na dobrym sprzęcie.

    OdpowiedzUsuń
  10. Też wychodzę z założenia, że droższy, nowy sprzęt będę mieć na dłużej niż używkę...

    OdpowiedzUsuń
  11. Większości przypadków zakup droższych narzędzi czy urządzeń wiąże się z lepsza jakością.

    OdpowiedzUsuń
  12. Ekspertem od budownictwa nie jestem, ale z tego co użytkuję wokół domu, to jednak opłaca się kupić droższe. Mówię tutaj o sprzęcie typu kosiarka, piła spalinowa, betoniarka i tym podobne.

    OdpowiedzUsuń
  13. Budownictwo to taki obszar, w którym zawsze warto mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo. Nie ma co oszczędzać na tańszych urządzeniach, materiałach. Wyższa cena oczywiście nie zawsze, ale najczęściej również wiąże się z lepszymi parametrami produktu.

    OdpowiedzUsuń
  14. Oczywiście mówię to jako amator budownictwa, ale np. jeśli chodzi o kosiarki czy piły spalinowe, to droższy sprzęt oznacza mniejsze koszty podczas eksploatacji

    OdpowiedzUsuń
  15. Dokładnie takie samo zdanie mam o kosiarkach, sąsiad ma model za 2000, ja kupiłem za 700. Do napraw dorzuciłem tyle, że miałbym już model sąsiada

    OdpowiedzUsuń
  16. Raz się sprawdzają lepiej , a raz gorzej. Moim zdaniem tutaj zdrowy rozsądek, bo widzimy kiedy sprzęt jest dobrze wykonany a kiedy to badziew.

    OdpowiedzUsuń
  17. Bardzo przydatne informacje w poście. Ja ostatnio miałam dyskusję z sąsiadem. Zauważył, że zakupiliśmy z mężem nową kosiarkę spalinową firmy NAC, uznał, że jest to zbędny wydatek, ponieważ on niedawno również zaopatrzył się w nową kosiarkę i zapłacił o wiele mniej niż my. Krótko po naszej rozmowie sąsiad nie miał czym kosić trawy, bo jego tańsza kosiarka się rozpadła - my naszą używamy dalej :)

    OdpowiedzUsuń
  18. Wypożyczalnia może być ciekawą alternatywą - oczywiście wszystko należy przeliczyć, bo sytuacje są różne. I jak już, to warto inwestować w nowy sprzęt, czasami naprawy mogą być naprawdę kosztowne

    OdpowiedzUsuń
  19. Na pewno nie warto kupować najtańszych, ale najdroższe nie znaczy, że najlepsze.

    OdpowiedzUsuń
  20. To zależy. Najdroższy śrubokręt może być taki sam jak ten ze średniej półki. Jeśli chodzi o elektronarzędzia, to już różnice w jakości są mocno zauważalne

    OdpowiedzUsuń
  21. Narzędzia w dobrej cenie i w dobrej jakości to podstawa. Sprzęt nie musi być drogi aby trzymać się przez wiele lat i służyć naszym potrzebom.

    OdpowiedzUsuń