wtorek, 22 marca 2011

Kostka brukowa - sposób na zadbany plac

Kostka brukowa - sposób na zadbany plac

Autorem artykułu jest Karol StopkaKostka brukowa posiada wiele zalet oraz sposobów jej wykorzystania. Dlatego jest tak chętnie stosowana w wielu projektach. Dzięki jej właściwościom, każdy może zyskać doskonale zadbaną przestrzeń wokół swojej posesji.

kostka_brukowaKostka brukowa może jestodporna na uszkodzenia mechaniczne, dekoracyjna oraz ekologiczna. Dlatego znajduje szerokie zastosowanie począwszy od wykorzystania jej na drogach a skończywszy jako element dekoracyjny elewacji naszego podwórka. Kostka jest wykorzystywana podczas prac drogowych. Sprawdza się w przypadku zagospodarowania parku czy parkingu koło urzędu, czy po prostu przystanków autobusowych. Jenak żeby mogła ona spełniać swoje walory użytkowe jak i wizualne musi pochodzić od najlepszych producentów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologi oraz niskich kosztów wytworzenia kostka sprawia, że jest chętne kupowana zarówno przez prywatnych odbiorców jak i firmy budowlane.

Kostka brukowa to trwałość i zadowolenie na lata przez setki użytkowników. Dodatkowo położenie kostki brukowej wiąże się z mniejszymi kosztami finansowymi, ponieważ jest zdecydowanie tańsza od asfaltu. Wykorzystywana jest na drogach rzadziej uczęszczane oraz na zagospodarowanie parkingów oraz wszelkich posesji wokół przedsiębiorstw. To właśnie przestrzeń wokół firmy powinna być optymalnie wykorzystana oraz utrzymana w największym porządku. Kostka brukowa sprawdza się na drogach prowadzących do magazynów czy hal na terenie przedsiębiorstwa. Sprawia, że teren jest odpowiednio zaaranżowany, co dodatkowo oprócz korzyści płynących z posiadania suchej drogi, niesie za sobą również korzyści wizualne. Taka kostka, ułożona na terenie przedsiębiorstwa może zachęcać do odwiedzenia danego przedsiębiorstwa. Klient zwraca uwagę na każdy detal kojarzący się z daną firmą. A kostka położona na placu czy elewacji może podnieść wrażenia wizualne i wpłynąć na dobre wrażenie o firmie.

Kostka brukowa jednak, aby mogła spełnić te wymagania i dobrze się prezentować na każdej powierzchni, musi być prawidłowo ułożona. Warto zatrudnić w tym celu profesjonalną firmę zajmującą się układaniem kostki brukowej. Wówczas mamy większą pewność, że nasza kostka brukowa nie zostanie uszkodzona podczas kładzenia wskutek braku potrzebnych umiejętności. W przypadku dostarczenia wadliwej kostki brukowej należy zgłosić reklamację. Należy pamiętać, że sprzedawcy nie odpowiadają za uszkodzenia mechaniczne, które powstaną wskutek niewłaściwego układania kostki. Kostka brukowa by mogła spełnić swoje walory użytkowe musi być ułożona na podbudowie. Grubość takie podbudowy zależy od rodzaju gruntu. W przypadku gdy jest podmokły musi ona być grubsza, wykorzystuje się do tego żwir. Na terenie posesji, gdzie będzie jeździł samochód osobowy wystarczy podbudowa o grubości 20 cm. Natomiast w przypadku samochodów ciężarowych musi wynosić ona od 30 do 40 cm. Ważne jest mocne ubicie podbudowy, zapobiegnie to powstawaniu kałuż oraz wykorzystanie dobrych spoin pomiędzy kostkami, koniecznie wypełnionych dużą ilością piasku. Unikniemy w ten sposób rozchodzenia się kostki. Tak ułożona kostka brukowa będzie gwarancją trwałości niezawodnej nawierzchni na lata.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz