piątek, 10 lutego 2012

Domy wykonane z drewna

Domy wykonane z drewna

Autorem artykułu jest dywynW dzisiejszych czasach, już nie tylko w krajobrazie wiejskim, coraz częściej spotykane są domy z drewna. Te nietypowe konstrukcje wznoszone są często na peryferiach większych miast, gdzie stopniowo zastępują one tradycyjne budownictwo. Co spowodowało, że domy z drewna stały się tak bardzo popularne?

Do tej pory domy drewniane kojarzyły się raczej z sezonowymi domkami letniskowymi lub altanami w ogrodach. Ich konstrukcja uniemożliwiała mieszkanie w tego typu obiekcie przez cały rok – ogrzewanie takiego budynku nie byłoby ekonomiczne, ani efektywne. Ponadto, domy takie zazwyczaj nie były zbyt duże. Niemniej jednak, ich ciepła i przytulna atmosfera sprawiała, że przebywanie w takim domu było prawdziwą przyjemnością.

W dzisiejszych czasach nowoczesne domy z drewna w niczym już nie przypominają tamtych konstrukcji sezonowych. Są o wiele bardziej stabilne i wytrzymałe, a przede wszystkim są to domy całoroczne – można w nich mieszkać nie tylko w lato, ale i zimą. Ułatwia to ich specjalna konstrukcja - odpowiednio dobrane i zaimpregnowane drewno posiada właściwości izolacyjne, co chroni budynek przed utratą ciepła. Oprócz tego, drewno takie jest też odporne na innego rodzaju czynniki, takie jak wilgoć, a nawet działanie ognia. Warto przy tym zaznaczyć, że takie właściwości izolacyjne sprawiają, iż mieszkanie w domu drewnianym jest niezwykle ekonomiczne – tego typu budynki charakteryzuje znaczna energooszczędność.

Nie należy przy tym zapominać o istotnych walorach estetycznych domów z drewna. Klimat panujący w tego typu obiektach, sprzyja ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz budowaniu więzi. Taki dom z pewnością można nazwać prawdziwym rodzinnym gniazdkiem. Drewniane elementy wykończeniowe, dzięki swojemu ekologicznemu charakterowi, działają kojąco na psychikę człowieka, pozwalają się uspokoić i zrelaksować. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na stawianie tego typu budynków.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza