sobota, 22 października 2016

Jaki namiot i parasol ogrodowy wybrać?

Jaki namiot i parasol ogrodowy wybrać?


Autor: Sergiusz Tarczyński


Wybór odpowiedniego namiotu lub parasolu ogrodowego nie musi być trudny - wystarczy porównać parametry różnych modeli i w ten sposób podjąć decyzję.


Pierwszym kryterium jest przeznaczenie. Rozmiar dobiera się między innymi w zależności od tego czy sprzęt będzie wykorzystywany w ogrodzie przy domu jednorodzinnym, czy np. firmę eventową. Oprócz tego ważna jest trwałość, a więc materiał, z którego wykonany jest namiot/parasol a także stabilność całej konstrukcji. Kolejnym aspektem jest waga, która determinuje mobilność i stopień łatwości wielokrotnego rozkładania i składania. Nie bez znaczenia jest cena, która musi iść w parze z odpowiednią jakością. Wszystkie te wyznaczniki są pomocne podczas dobierania namiotu czy parasolu ogrodowego.

Rozmiar
To, jaki duży namiot lub parasol zakupić jest ściśle uzależnione od dostępnej przestrzeni i przeznaczenia. Trzeba również przemyśleć to pod kątem tego, co ma się znajdować pod zadaszeniem. Największym i najbardziej optymalnym rozmiarem będzie 5x5 metrów, co daje 25 metrów kwadratowych powierzchni. Taka wielkość jest w zupełności wystarczająca do przechowania ogrodowych mebli i grilla ale także do zorganizowania stoiska reklamowego. Oczywiście, na rynku są też mniejsze modele namiotów i parasoli, które sprawdzą się przy ograniczonej przestrzeni. Będą też bardziej lekkie, co da możliwość łatwiejszego i szybszego montażu oraz zapewni mobilność.

Materiały
Tego typu sprzęty składają się ze stelażu, na którym rozpięta jest cała konstrukcja oraz tkaniny stanowiącej dach i ewentualnie ścianki. Oba te elementy wpływają na wytrzymałość, stabilność i funkcjonalność. Stelaż musi być wykonany z mocnego materiału, najlepiej stali albo alu-stali. Tkanina również powinna być wytrzymała i równocześnie wodoodporna. Najczęściej spotyka się poliester, który posiada te cechy.

Waga
Waga namiotów i parasoli jest bezpośrednio związana z rodzajami materiałów, z których są wykonane. Sprzęt powinien ważyć tyle, żeby po zamontowaniu/rozłożeniu opierał się warunkom atmosferycznym (wiatr, deszcz). Bardzo przydatne są obciążniki, np. 10-15 kilogramowe, które z powodzeniem zapewnią solidne zamocowanie sprzętu i jego stabilność. Z drugiej strony duża masa utrudnia transport oraz montaż, jednak chcąc być pewnym, że konstrukcja będzie trwała, warto wybrać większą i stabilniejszą opcję.

Wygląd
Ta cecha umieszczona jest na kocu poradnika, jednak nie jest ona najmniej ważna. Estetyka jest bardzo istotnym elementem – namiot czy parasol ogrodowy nie może szpecić ogrodu albo tarasu a sprzęt reklamowy i handlowy musi przyciągać i zachęcać klientów i pełnić funkcję informacyjną. Z tych względów wygląd powinien ogrywać dużą rolę. Na rynku dostępne są praktycznie wszystkie kolory, często także wzory np. w paski. Dla przedsiębiorców i firm oferowane są nadruki i banery na zamówienie. Daje to olbrzymie możliwości wyróżnienia się wśród innych wystawców, a przede wszystkim pozwala na umieszczenia darmowej reklamy i loga firmy.


Vika - polskie namioty ogrodowe i handlowe świetnej jakości - polska stal !

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

10 komentarzy:

 1. Bardzo przydatny post, pełen interesujących informacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. No faktycznie, jest to bardzo interesujące, jak cały blog.

  OdpowiedzUsuń
 3. Namiot powinniśmy dobrać do naszych potrzeb. Nie ma sensu kupować dużego, jeśli planujemy go używać w kilka osób. Lepiej skupić się na jego wyglądzie, żeby nie odstraszał.

  OdpowiedzUsuń
 4. To prawda, namiot trzeba brać taki jak nam odpowiada.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś kupiłam taki namiot i po pierwszym większym wietrze było po namiocie:/ Trzeba to dobrze przemyśleć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wielkie dzięki, na pewno się przyda :)

  OdpowiedzUsuń