sobota, 22 października 2016

Zastosowanie minikoparek

Zastosowanie minikoparek


Autor: Mariusz Cacała


Minikoparki, są mniejszymi wersjami dużych koparek. Maszyny z grupy „mini” mają zastosowanie głównie do wykonywania drobnych prac ziemnych.


Minikoparki wykorzystuje się tam, gdzie wymagana jest duża precyzja działania i występuje mała powierzchnia do manewrowania. Minikoparki konstrukcyjnie są podobne do większych odpowiedników. Używane są przede wszystkim do prac w budownictwie, telekomunikacji, drogownictwie i w wielu innych działach gospodarki. Prace ziemne z użyciem tego sprzętu polegają zazwyczaj na kopaniu rowów, wykonywaniu wykopów pod fundamenty, linie telefonicznie i światłowody, a także pod instalacje przydomowe ( prąd, gaz, woda, kanalizacja ).

Z elementów składających się na budowę minikoparki można wyróżnić napęd gąsienicowy oraz łyżkę. Dostępne są trzy rodzaje łyżek: zabierakowe, wygarniające i chwytakowe. Różnią się one kształtem, szerokością i zastosowaniem. Przykładowo łyżka chwytakowa przyczynia się do oczyszczania i pogłębiania koryt rzecznych i kanałów oraz ma zastosowanie w załadunku i wyładunku. Minikoparki w standardowej konfiguracji są w stanie zrobić wykopy na głębokość od 1,5m do 2m.

Minikoparka jest urządzeniem pełno obrotowym. Najlepszym rozwiązaniem konstrukcyjnym jest konstrukcja pozwalająca na przemieszczanie się na gąsienicach. Gąsienice dają możliwość regulowania szerokości podwozia koparki. Rozsunięcie gąsienic poprawia stateczność maszyny. Minikoparki w porównaniu do dużych koparek są zdecydowanie łatwiejsze w transporcie.

Decydując się na zakup minikoparki warto zastanowić się nad tym, czy kupić maszynę nową, czy używaną. Dużym zainteresowaniem cieszą się minikoparki używane dużych znanych na rynku marek ponieważ są zdecydowanie tańsze niż fabrycznie nowe, a zazwyczaj nie ustępują stanem technicznym. Nowe maszyny są najlepszym rozwiązaniem dla firm budowlanych, które zamierzają często eksploatować minikoparki.

Przed zakupem maszyny należy zastanowić się do czego ona będzie nam potrzebna i jak długo i często wykorzystywana. Ceny często różnią się, ale to zależy głównie od popularności danej marki. Nie zawsze znana marka musi być lepsza od tej mniej znanej, a wybierając tą mniej popularną można trochę zaoszczędzić pieniędzy na zakupie minikoparki.


Brolog - usługi minikoparką Kraków

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

31 komentarzy:

 1. Bardzo fajny blog. Praktyczny i z pomysłem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przydatne :) Dzięki wielkie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Minikoparka to właściwie konieczność dla każdej firmy działającej na małych działkach, na małej przestrzeni i chcącej przyspieszyć pracę i odciążyć pracowników.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy wpis, napisany zwięźle i na temat z najpotrzebniejszymi informacjami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mini koparka to teraz w sumie niezbędnik każdej firmy. Jeśli chodzi o to czy kupić ją używana czy nową. Najważniejsze to ocenić swoje możliwości i ile zleceń będziemy mieć i mieliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest też o wiele więcej zastosowań dla tego sprzętu, przydaje się po prostu wszędzie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pomysłowe zastosowanie :) Ciekawy blog.

  OdpowiedzUsuń
 8. My sobie nawet wypożyczyliśmy minikoparkę na budowę i muszę przyznać, że zgadzam się w stu procentach.

  _____________________
  sklep z podzespołami elektronicznymi

  OdpowiedzUsuń
 9. Mikrokoparka to świetna sprawa na jakieś mniejsze roboty :)

  OdpowiedzUsuń
 10. minikoparka do mini rzeczy :D.

  OdpowiedzUsuń
 11. Super ciekawostka. Fajnie, że takie istnieją :)

  OdpowiedzUsuń
 12. U mnie by się teraz bardzo przydała, bo z rurami dzieje się coś niepokojącego ;/

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja przy budowie domu zdecydowałabym się raczej na wynajem koparki niż jej kupno.

  OdpowiedzUsuń
 14. Autor dobrze wskazał, że w niektórych przypadkach bezwzględna precyzja jest niezbędna do sukcesem zakończonego zadania. Nie wszędzie koparki spełnią swoje funkcje, zwłaszcza gdy mamy bardzo zapas miejsca do działania. Mini koparki czasami są niezastąpione.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie wszędzie da się wjechać ciężkim sprzętem, czasami taka minikopareczka jest niezbędna. Ostatnio świadkiem tego byłem w parku - wjazd ciężkim sprzętem byłby niemożliwy bez niszczenia ogrodu, a tak minikoparka zdołała chodniczkiem przejechać :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Właśnie takiego wpisu szukałem :) Dzięki wielkie :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem minikoparki, bo potrzebuję takiego sprzętu w mojej firmie. Dzięki Twojemu wpisowi zniknęły wszystkie wątpliwości, jutro idę zamówić taki sprzęcik. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetna sprawa. Również zastanawiałem się nad zakupem minikoparki, ale nie wydaje mi się, żeby to było takie oczywiste. Teraz pomyślę kilka razy, zanim dokonam zakupu. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 19. Ciekawe informacje. Dla firm, które zajmują się pracami ziemnymi, taka mała koparka faktycznie jest niezbędna. Daje większą precyzję pracy i pole do manewru. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 20. Wow nawet nie wiedziałem, że można ich używać w takim celu!

  OdpowiedzUsuń
 21. Dobry tekst, przyda się na pewno wielu osobom zainteresowanym :)

  OdpowiedzUsuń
 22. No ja bym się jednak decydowała na minikoparkę używaną ale dobrej firmy ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Przy mniejszych robotach na działce czy przy domu taka minikoparka to naprawdę niezastąpiony sprzęt :D

  OdpowiedzUsuń
 24. Ciekawy post. Takie koparki są bardzo praktyczne i z tego co widzę cieszą się coraz większą popularnością. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 25. Zakres prac minikoparek jest ogromny, ja wykorzystywałem podczas prac nad odwodnieniem domu :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Solidne maszyny to bardzo ważna sprawa podczas prowadzenia budowy, np. przy wykopach. Warto postawić na sprzęt wysokiej jakości, który będzie służył bezawaryjnie przez długi czas.

  OdpowiedzUsuń
 27. Możliwości zastosowania minikoparek są niemal nieograniczone. Oczywiście wciąż w wielu sytuacjach zastosowanie zwykłej koparki jest konieczne, jednak w wielu pracach, spokojnie może ją zastąpić jej mniejsza wersja. Rzeczywiście, nie zawsze warto przepłacać za sam markowy znaczek, jednak trzeba pamiętać, iż wszelkie kupowane sprzęty i części zamienne muszą być naprawdę wysokiej jakości.

  OdpowiedzUsuń