czwartek, 4 października 2018

Używane maszyny budowlane - gdzie najlepiej kupić?

Używane maszyny budowlane - gdzie najlepiej kupić?


Autor: Tomek Grzegorczyk


Maszyny budowlane to kategoria, której różnorodność rodzajów sprzętu, jak również możliwości zakupu jest ogromna. Decyzja o zakupie maszyny budowlanej – szczególnie w przypadku modeli używanych, powinna być zatem przemyślana, gdyż pozwoli to uniknąć późniejszych problemów.


Setki ogłoszeń używanych koparek, ładowarek, dźwigów i innych maszyn, każdego dnia pojawiają się w licznych serwisach czy komisach, w których ich zakup oferują zarówno dealerzy, firmy, ale także osoby prywatne.Decydując się na zakup w sklepie, jak również w firmie oferującej używany sprzęt czy też w hurtowni dysponującej używanymi maszynami budowlanymi, warto stawiać na sprawdzone miejsca, które mogą poszczycić się doskonałą opinią, a przy tym oferują gwarancję na sprzęt. Te dwa elementy zapewnią zakup, który będzie pewny i bezpieczny.


Używane maszyny budowlane – jak zapewnić sobie udany zakup?

Prowadzenie firmy budowlanej nie jest łatwe – zwłaszcza na początku, gdy konieczne są spore inwestycje. Zakup lub wynajem maszyn budowlanych wydaje się zatem najlepszym rozwiązaniem, dzięki któremu, możliwe jest wyposażenie firmy w niezbędne do pracy i płynnego działania firmy sprzęty.

Każdego roku, w naszym kraju przybywa miejsc,w których można wynająć lub zakupić używany sprzęt budowlany różnego rodzaju. Ciekawe opcje, atrakcyjne ceny czy zakup od ręki, dają każdemu młodemu przedsiębiorcy lub firmie budowlanej, która rozwija swój park maszyn niesamowite możliwości. Niestety zakup maszyn budowlanych niesie za sobą wiele niespodzianek – nie zawsze tych dobrych. Inwestycja w sprzęt z niepewnego źródła i bez gwarancji może być bardzo ryzykowna, a w efekcie kosztować o wiele więcej.

Wygrany przetarg na budowę bądź ciekawe zlecenie nie może czekać, co nie oznacza, że zakupu używanego sprzętu należy dokonać bez przemyślenia i z podejrzanie okazyjnej oferty. Oczywiście czasami zdarzają się doskonałe możliwości, jednak warto sprawdzić, czy są one pewne i pozwolą cieszyć się maszyną dłużej niż do pierwszego użytku.


Co i czy warto kupować?

Nowe modele to niesamowite możliwości, jednak jeżeli budżet nie pozwala sięgnąć po to, co z pozoru najlepsze, inwestycja w używany sprzęt może być najlepszą decyzją. Rynek wtórny jest pełen możliwości, dlatego bez problemu każdy może znaleźć serwisy, w których różnorodność ogłoszeń o sprzedaży maszyn budowlanych jest naprawdę zadowalająca. Wśród opcji dostępne są zarówno modele popularne i wielozadaniowe, jak również te bardziej specjalistyczne sprzęty, typu frezarki czy układarki, a większość w bardzo przystępnych cenach.

W pierwszej kolejności należy jednak zweryfikować stan techniczny urządzenia, które planujemy zakupić, a także dostępność jego części, czy też lokalizacja serwisu. Najlepiej zainwestować w maszyny budowlane na gwarancji lub z gwarancją sprzedawcy. Tym sposobem można szybko uzupełnić park maszynowy i skutecznie obniżyć koszty – także te eksploatacyjne.

Sprawne maszyny to podstawa, dlatego jeżeli planujesz prace budowlane na większą skalę, inwestycja w solidny i wysokiej jakości sprzęt to jedyne i najlepsze rozwiązanie. Maszyny budowlane z drugiej ręki są bardzo często w doskonałej formie i mogą z powodzeniem służyć nawet kilka lat, niemniej ich pewne źródło jest najważniejsze. Poszukiwanie warto skupić na renomowanych sprzedawcach, firmach czy hurtowniach,które posiadają doskonałe referencje i zapewniają dodatkowe opcje jak gwarancja czy serwis.


Dowiedz się więcej o używanych maszynach budowlanych.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

32 komentarze:

 1. Najlepiej od firmy, którą już znasz. Ten sprzęt musi być sprawdzony. Chociaż i można poprzez OLX. Jak kto woli :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem jest to jak najbardziej dobry pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 3. Blog pełen ciekawych informacji i pozytywnej energii. Warto tutaj zaglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie, że dodajesz wpisy tego typu. W sieci jest bardzo mało takich treści, a są one przydatne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto wykorzystywać kontakty, zwłaszcza jak zna się branże. Nie sztuka wrzucić pieniądze na maszyny a potem się okazuje ze trzeba do nich jeszcze dołożyć żeby móc je używać

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze też trzymac się jednego sprawdzonego sprzedawcy jeśli ma taki asortyment który nas interesuje

  OdpowiedzUsuń
 7. Moim zdaniem warto zagłębić się w ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 8. Żeby kupować uzywane maszyny potrzebna jest odpowiednia wiedza. Bez kompetencji z zakresu np mechaniki możemy kupić kota w worku i stracić pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mój mąż też zawsze kupuje używane maszyny :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja też zawsze kupuje używane;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tańsze maszyny kupuje nowe ale droższe sprzęty biorę używane i jestem zadowolony.

  OdpowiedzUsuń
 12. Z używanych maszyn to raczej się nie korzysta. Każdy woli sobie kupić coś nowego.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja raczej wole używać nowego sprzętu. Jakoś używany w ogóle mnie nie obchodzi.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ale czy z używanych maszyn warto korzystać? Lepiej właśnie zakupić sobie nowe.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo ciekawy artykuł, oby takich więcej

  OdpowiedzUsuń
 16. Według mnie warto kupić bezpośrednio od poprzedniego właściciela

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja wolę używane, są tańsze a jeśli są dobrej marki wcale nie są gorsze niż niktóre nowe sprzęty.

  OdpowiedzUsuń
 18. Informacje jak najbardziej przydatne. W ogóle Twój blog jest naprawdę interesujący.

  OdpowiedzUsuń
 19. Prowadząc szklarstwo w Bielsku zainwestowałem w najpotrzebniejsze maszyny, ale kiedy zacząłem bawić się w budowlankę i wykończeniówkę i potrzebne są dodatkowe maszyny, raczej je wypożyczam. Nie mniej - wartościowy i interesujący wpis.

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo dziękuje za świetne porady.

  OdpowiedzUsuń
 21. Używane też mogą posłużyć przez długi czas, ale trzeba przed zakupem faktycznie sprawdzić ich stan techniczny.

  OdpowiedzUsuń
 22. Wszystko zależy od tego, do czego dokładnie te maszyny mogą być. Czasem lepiej jest wypożyczyć jednorazowo lub nawet kilka razy, a później nie mieć problemu ze sprzedażą lub serwisowaniem takich urządzeń. Oczywiście, że są przypadki w których lepiej mieć coś swojego :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Przy kupnie drogich maszyn warto zainwestować w monitoring domu, lepiej mieć kontrolę i poczucie bezpieczeństwa nad wszystkimi pojazdami: https://sklep.bezpiecznarodzina.pl/ochrona-domu/kamera-zewnetrzna-bd09

  OdpowiedzUsuń
 24. Używane maszyny kupujcie w miejscach do tego wyspecjalizowanych np. specjalistycznych serwisach typu maszyno.pl. Szukajcie informacji na forach i blogach też tematycznych https://maszyno.pl/blog bo tylko tam znajdziecie unikalną wiedzę.

  OdpowiedzUsuń
 25. Mój mąż ma firmę budowlaną i maszyny kupuje często od firm na przetargach. Ewentualnie jeździ na giełdy czy sprowadza zza granicy.

  OdpowiedzUsuń
 26. Wiele firm budowlanych nie stać na nowe maszyny, a wykonanie prac bez sprawnych maszyn nie jest możliwe. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest zakup maszyn budowlanych z drugiej ręki. Moim zdaniem używane maszyny budowlane należy wybierać tylko najlepszych i sprawdzonych producentów. To podstawa czym należy się kierować, a takie maszyny często służą w pracy dłużej niż tani, a nowy sprzęt nieznanej firmy.

  OdpowiedzUsuń
 27. Bardzo ciekawy artykuł. Wydaje mi się, że wiele firm budowlanych po prostu nie ma środków na nowe maszyny, więc decyduje się na używane.

  OdpowiedzUsuń
 28. Brak ciekawy artykuł, lecz czy używane maszyny nie odbiją się na jakości naszej pracy w ramach realizacji usług dla klienta.

  OdpowiedzUsuń
 29. Z pewnością w odpowiedniej renomowanej firmie ze sprzętem budowlanym :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Myślę, że najlepiej postawić na sprzęt renomowanej marki

  OdpowiedzUsuń