czwartek, 20 stycznia 2011

Posadzki betonowe

Posadzki betonowe

Autorem artykułu jest malakretekBeton to jeden z lepszych materiałów do tego aby cokolwiek zbudować. Dziś z betonu można zrobić niemalże każdą część domu, nawet płytki dachowe wykonywane są z tej substancji. Beton także stosowany jest do wykonania podłogi.

Posadzki betonowe wspaniale nadają się do wykończenia podłogi wszędzie tam gdzie jest potrzeba jej wzmocnienia, nadają się także do wykonania podłogi w domu, aby potem móc pokryć płytkami ceramicznymi czy tez panelami drewnianymi. Największe zastosowanie znalazły jednak w przemyśle.

Zastosowanie w przemyśle.

posadzki

Tam posadzki przemysłowe stosuje się już masowo i są to naturalne podłogi. Zwykła standardowa posadzka przemysłowa wykonana jest z betonu. Nadaje się ona bardzo dobrze do tego, aby wytrzymać duże obciążenia. Beton ten wzmacniany jest specjalnymi utwardzaczami, dzięki czemu jest on o wiele bardziej wytrzymały od zwykłej betonowej konstrukcji. Na rynku pojawiają się także posadzki mineralne, które są jeszcze bardziej wytrzymałe a ich kompozycja składa się z kilku komponentów.

Posadzki żywiczne.

Posadzki przemysłowe dodatkowo mogą być powlekane posadzki przemysłowespecjalną żywicą. Są to tak zwane posadzki żywiczne. Warstwa wylewanej żywicy waha się od pięciu do trzydziestu milimetrów. Żywica może być wylewana w różnych kolorach i kompozycjach, co najlepiej można zobaczyć na parkingach podziemnych. Posadzki żywiczne stosuje się najczęściej tam, gdzie są możliwe duże zabrudzenia i wymagają one częstego mycia. Są one odporne na bardzo wiele zabrudzeń, a także substancji. Każde posadzki przemysłowe charakteryzują się ogromną odpornością na ścieranie, dlatego też są tak popularne. Szczególnie w przemyśle gdzie na wszelkich halach produkcyjnych są duże obciążenia, nie tylko pod postacią wzmożonego ruchu, ale także pod postacią ruchu maszynowego. Posadzki przemysłowe, gwarantują to, że podłoga będzie wytrzymała i będzie na wysokim poziomie. Warto jest na to wszystko zwrócić uwagę. Znajdują one zatem zastosowanie nie tylko w domu, ale i w przemyśle czy też budynkach użyteczności publicznej.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz