środa, 19 stycznia 2011

Zalety hal namiotowych

Zalety hal namiotowych

Autorem artykułu jest JacentyHale namiotowe w porównaniu z budowlami trwałymi, posiadają wiele zalet, na które warto zwrócić uwagę. W dalszej części artykułu opisane są najważniejsze czynniki świadczące o atrakcyjności konstrukcji lekkich.

Łatwość budowy:

Hale są konstrukcjami lekkimi, o stelażu wykonanym z aluminium lub stali, pokryte są wytrzymałą powłoką z tworzywa sztucznego. Dzięki temu można je dużo szybciej „zbudować” niż obiekty z cegły, betonu itp. Dodatkowo, w razie potrzeby można je relatywnie szybko rozmontować i wykorzystać w innym miejscu, co jest niemożliwe w przypadku konstrukcji realizowanych inną metodą. Poza tym, chyba nie trzeba nikomu przypominać, że koszty zmontowania hali są kilkakrotnie niższe niż wybudowanie obiektu.

Jakość wykonania:

Hale namiotowe są konstrukcjami budowlanymi, w pełnym znaczeniu tego słowa więc muszą spełniać odpowiednie wymagania zgodne z prawem budowlanym. Wielu producentów namiotów przemysłowych posiada międzynarodowe atesty na wykonywane czynności: spawanie, łączenie plandek itp. W branży jest duża konkurencja, która pozytywnie wpływa na jakość oferowanych konstrukcji.

Uniwersalność konstrukcji:

Wspomniane hale mogą spełniać różnorodne funkcje. Najczęściej wykorzystywane są jako magazyny trwałe lub tymczasowe. Inne zastosowania to hale produkcyjne lub ochraniające od czynników zewnętrznych obiekty sportowe: korty, lodowiska itp.

Projekty na indywidualne zamówienie:

Największą zaletą hal jest możliwość wykonania konstrukcji pod indywidualne zamówienie. Ma to szczególne znaczenie przy imprezach tego typu co wesela, targi, czy pokazy mody. Hale mogą mieć nieregularne kształty, mogą posiadać dodatkowe wyposażenie, a kolorystyka i grafika plandek może bezpośrednio nawiązywać (reklamować) właściciela namiotu.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

1 komentarz:

  1. Bardzo przydatny artykuł na temat wyboru odpowiedniego dach spadowego Na pewno przyda się on ludziom chcącym się nieco dowiedzieć o konstrukcjach dachowych.

    OdpowiedzUsuń