poniedziałek, 11 lutego 2013

Kupno mieszkania w Krakowie

Kupno mieszkania w Krakowie

Autorem artykułu jest Nordic House


W przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy nowe inwestycje budowlane w Krakowie mnożą się jak przysłowiowe grzyby deszczu. Z każdej strony zalewają nas reklamy, będące przejawem agresywnej walki deweloperów o klienta, krzyczące: „To my jesteśmy najlepsi!”. Tylko skąd mamy wiedzieć, czy... W przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy nowe inwestycje budowlane w Krakowie mnożą się jak przysłowiowe grzyby deszczu.

Z każdej strony zalewają nas reklamy, będące przejawem agresywnej walki deweloperów o klienta, krzyczące: „To my jesteśmy najlepsi!”. Tylko skąd mamy wiedzieć, czy w rzeczywistości ta, a nie inna oferta jest lepsza?
Czy deweloper X oferuje nam lepsze warunki niż deweloper Y? A może wybrać dewelopera Z? Oto kilka porad, z których warto skorzystać, decydując się na zakup nowego mieszkania w Krakowie.

1. Cena – czy najtańsze = najlepsze?
Doskonale wiemy, że najtańsze niekoniecznie jest synonimem najlepszego – z reguły wręcz przeciwnie. Zakup nowego mieszkania nie jest małym wydatkiem – poważnie obciąża nasz budżet i niejednokrotnie zmusza do zaciągnięcia kredytu. Dlatego też warto dokładnie przeanalizować stosunek ceny do standardu mieszkania i całego budynku, bo tylko w ten sposób możemy uzyskać pewność, że trafnie ulokujemy nasz kapitał i będziemy w 100% zadowoleni z przeprowadzonej transakcji, tym bardziej, że jest to zakup na całe życie.

2. Lokalizacja
- Kraków należy do miast intensywnie rozbudowujących się, praktycznie w każdej dzielnicy powstaje nowa inwestycja. Przy wyborze mieszkania warto rozważyć dostępne połączenia komunikacyjne oraz możliwości transportu. Nie bez znaczenia jest również sąsiedztwo punktów handlowych oraz zaplecze medyczne typu przychodnie – nie mamy przecież ochoty kaszląc, kichając i gorączkując jechać przez pół miasta, by dostać się do lekarza.
- Młodzi rodzice natomiast z pewnością docenią bliskość przedszkoli i szkół oraz okoliczne place zabaw, które pozwolą bezpiecznie się wyszaleć ich pociechom.
- W przypadku traktowania zakupu mieszkania w Krakowie jako inwestycji na przyszłość warto rozważyć wysokość cen wynajmu lokali w interesującym nas rejonie. Informacje takie można uzyskać dzięki serwisom ogłoszeniowym typu www.gratka.pl, bądź też bezpośrednio u dewelopera. Bardzo często zleca on wykonanie analizy rentowności inwestycji profesjonalnym firmom, dzięki czemu otrzymane wyniki są obiektywne i odzwierciedlające stan rzeczywisty rynku.

3. Pomoc ze strony dewelopera
Nikt z nas nie ma czasu, by odbywać pielgrzymki z jednego banku do drugiego, zbierać niezliczone ilości materiałów reklamowych i tony ulotek, a potem w domu siedzieć do późnych godzin nocnych głowiąc się nad zdolnością kredytową, frankami szwajcarskimi i stopami referencyjnymi. Niektórzy deweloperzy współpracują z bankami, dzięki czemu są w stanie wynegocjować dla swoich klientów preferencyjne warunki kredytowania i uproszczone procedury.
Do takich właśnie przyjaznych firm deweloperskich, których oferta spełnia powyższe kryteria wyboru, należy Nordic House i jego inwestycja w Woli Duchackiej. Czteropiętrowy, kameralny budynek wyróżnia się oryginalną fasadą z zastosowaniem drewna i wysokiej jakości cegły klinkierowej, co jest jego niewątpliwą zaletą w erze, gdy część deweloperów kieruje się mottem: „byle szybciej, byle więcej i z jak największym zyskiem”. Trzeba przyznać, że projektanci Nordic House muszą być prawdziwymi estetami.
Dodatkowym atutem jest również bardzo dogodna lokalizacja – nie jest to już co prawda ścisłe centrum miasta, ale któż z nas chciałby na dłuższą metę żyć na co dzień w wielkomiejskim zgiełku. Wola Duchacka, mimo niewielkiej odległości od śródmieścia, należy do okolic spokojnych i z dużą ilością terenów zielonych, sprzyjających wypoczynkowi. Wiele różnorodnych połączeń komunikacyjnych umożliwi szybki i niekłopotliwy dojazd do centrum.
Warto zapoznać się z szczegółową ofertą dewelopera na stronie mieszkania Kraków , gdzie zamieszcza on również szereg interesujących materiałów do ściągnięcia.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz