poniedziałek, 11 lutego 2013

Mokra sztuka masażu

Mokra sztuka masażu

Autorem artykułu jest Marek Kmiecik


Urządzenia w których masaż realizowany jest przez strumień wody pod ciśnieniem. Opis możliwości urządzeń, typy, przykłady rozwiązań.

Urządzenia do masażu w basenie

Hydromasaż montowany w ścianie basenu dostępny jest w różnych wydajnościach, dzięki czemu można dopasować go do wielkości posiadanego basenu. Urządzenia hydromasażu montowane są w ścianie basenu, a cała siłownia znajduje się poza nim. Większość parametrów pracy urządzeń można regulować z wody: włączanie, wyłączanie, mocniej, słabiej, kąpiel z pęcherzykami powietrza, przestawianie kierunku wody. Masaż dzięki nim jest naprawdę silny, Starczy wspomnieć, że urządzenia o największych wydajnościach można dodatkowo używać jak symulatory płynącego potoku. Czy przepłyną Państwo 100 metrów w mniej niż 70 sekund? Tylko wtedy jest szansa zbliżyć się więcej niż 2 metry do dyszy strumieniowej pracującej na najwyższych obrotach. Uniwersalność zastosowania powoduje, że urządzenia masażu wodnego cieszą się dużym zainteresowaniem.

Urządzenia z tej grupy służą głównie do masażu wodą, w części z nich możliwa jest jednak także kąpiel z pęcherzykami powietrza.

basen-masaz-uwe
basen-masaz-uwe1

Hydromasaż zawieszany na ścianie basenu stanowi mniej dyskretne rozwiązanie. Urządzenia do hydromasażu zawieszane stosuje się w basenach gotowych, nie wymagają bowiem zaawansowanych prac budowlanych przystosowawczych. Także te urządzenia posiadają możliwość regulacji kierunku oraz wydajności strumienia wody, a regulacja zawartości powietrza pozwoli stworzyć bąbelki w basenie. Do niektórych urządzeń dostępne są węże masażu.

basen-masaz-uwe2


Urządzenia masażu powietrznego montowane są w basenie na etapie jego budowy. Mogą być umieszczone w podłodze basenu, ale także produkowane są w postaci ławek. Niestety nie są tak widowiskowe jak hydromasaż, ale bąbelki przez nie wytwarzane mogą przynieść także wiele frajdy.
basen-masaz-uwe3
basen-masaz-uwe4


Kabiny masażowo-parowe

Kabiny pozwalają zaspokoić potrzeby osób, których nie stać na tak wielką inwestycję jaką jest basen. Zapewniają relaks i odprężenie w domowym zaciszu dla osób stawiających na zdrowy styl życia. Dzięki nim można korzystać z hydromasażu częściej i szybciej niż w klasycznym basenie.
Kabiny masażowo-parowe mogą się pochwalić zaawansowaną techniką, posiadają sterowniki elektroniczne, zestawy audio do słuchania muzyki, oświetlenie do światłoterapii. Wiele zestawów dysz pozwala na masaż różnych partii ciała w zależności od potrzeb.
Namiastka łaźni parowej pozwoli na kąpiel parową, a dodatkowe dozowniki zapachów zapewnią doznania aromatyczne.
antygonaWanny z hydromasażem

Można je nazwać mini basenami do domowego użytku. Posiadają dysze do hydromasażu umieszczone w brzegach wanny. Dostępne są wanny okrągłe, owalne, prostokątne, symetryczne i asymetryczne, z wyprofilowanymi siedziskami, podłokietnikami, miejscem na kosmetyki, stopniowaniem. Niebagatelną sprawą jest poziom hałasu jaki wytwarzają mechanizmy wanny, oczywiście im mniejszy tym lepiej. Droższe wanny z hydromasażem posiadają zamiast sterowania pneumatycznego sterowanie elektroniczne z zabezpieczeniami pompy przed uruchomieniem hydromasażu przed zalaniem dysz.

spajanette

---

Autor: maka

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz