czwartek, 30 grudnia 2010

Dom z własnym IQ

Dom z własnym IQ


Autorem artykułu jest Luke Sept
Inteligętne domy do tej pory nieosiągalne przez większośc użytkowników przez koszta z nimi związane zaczynaja teraz przyciągać coraz większa gamę zainteresowanych.

Inteligentny dom jest coraz częściej spotykany, także w naszym kraju. Pomimo, iż rozwiązania w nim zastosowane nie należą do najtańszych, to jednak decydujemy się na nie, gdyż zdaniem wielu osób znacznie ułatwiają one życie codzienne.


Dom inteligentny to taki, w którym większość rzeczy jest sterowana za pomocą pilota lub wręcz jest zautomatyzowana. Dotyczy to w szczególności takich rzeczy, jak oświetlenie, otwieranie drzwi, bram i furtek, bardzo często także podgrzewanie wody w basenie czy nawet sterowanie sprzętem AGD i RTV.


Nowoczesne rozwiązania pozwalają nam dopasować te funkcje do swoich potrzeb oraz gustów. Dzięki temu każdy z nas może sobie stworzyć dom swoich marzeń, który będzie dla niego niezwykle przyjaznym miejscem, dbającym o dobry nastrój i potrzeby swoich domowników.


inteligentny dom


Coraz częściej taki dom zyskuje nazwę „dom na pilota”, gdyż to właśnie za pomocą pilota mieszkańcy mogą sterować większością funkcji i udogodnień zamontowanych w domu. Bardzo często jeden pilot odpowiada za sterowanie wszystkimi funkcjami, dzięki czemu nie musimy do wykonania każdej czynności szukać oddzielnego.


Według użytkowników takich rozwiązań są one niezwykle wygodne, i doskonale sprawdzają się w praktyce. Dlatego dobra opinia o takich domach powoduje, ze coraz więcej osób jest nimi zainteresowanych.


Pytanie brzmi czy w obecnym pośpiechu z jakim żyjemy tego typu rozwiązania zaoszczędzające nam dodatkowy czas nie sprwią, że będziemy żyć jeszcze szybciej niż dotychczas.


---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz