poniedziałek, 21 lutego 2011

Instytucja Przetargu

Instytucja Przetargu

Autorem artykułu jest Marcin GonetOkres letni to czas w którym instytucje sektora publicznego ogłaszają znacznie więcej przetargów. Przez najbliższe miesiące firmy działające w tej branży mogą więc liczyć na znaczną liczbę zamówien, co cieszy po martwym okresie zimowym, który w tym roku trwał o wiele dłużej.

Instytucja przetargu zdołała już się utrwalić w polskim systemie, wiele firm i instytucji korzysta z tej formy wyboru oferty w celu zawarcia umowy. Przetargi na nieruchomości są czasem strzałem w dziesiątkę i mogą zaoszczędzić nam wiele czasu podczas szukania interesującego nas obiektu. Nieruchomości z przetargów to nie tylko mieszkania, domy ale także duże lokale użytkowe. Zanim zdecydujemy się na zakup nieruchomości, to poza obejrzeniem z wierzchu, powinniśmy dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Rynek Polski obfituje w firmy zajmujące sie codziennym monitoringiem i klasifikacją setek, a może i nawet tysięcy nowych ofert przetargowych. Źródłem pozyskiwania informacji jest internet, prasa oraz biuletyn zamówień publicznych z Polski jak i z całej Europy. Dzięki nim mamy możliwość codziennego wglądu w bazy danych w których znajdziemy aktulane informacje między innymi przetargi krajowe, przetargi unijne, nieruchomości oraz wiele innych potrzebnych nam informacji.

Branie udziału w przetargach niesie ze sobą wiele korzyści. Największą z nich jest dotarcie do najkorzystniejszego źródła zakupu i wyboru najkorzystniejszego oferenta przy pełnej porównywalności zawartych w ofertach cen i warunków. Kolejnym argumentem przemawiającym za udziałem w przetargach jest obiektywizm w wyborze oferenta, eliminujący ewentualne zarzuty o stronniczość przy zakupach. Dlatego tak wielu przedsiębiorców z tej formy korzysta , przynosząc korzysći firmie.

---


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz