niedziela, 13 lutego 2011

Zakupy w sklepie budowlanym

Zakupy w sklepie budowlanym

Autorem artykułu jest Tomasz GalickiKażdy, kto buduje albo remontuje dom doskonale orientuje się w ofertach miejscowych składów i hurtowni budowlanych. Szczególnie jeśli inwestor chce budować dom systemem gospodarskim wszelkie promocje i obniżki cen są przez niego oczekiwane.

Co więcej, będą stałym klientem firm zajmujących się sprzedażą materiałów budowlanych i wykończeniowych można liczyć na spore zniżki i upusty. Najczęściej hurtownie i składy budowlane oferują również w ramach zakupu bezpłatny transport. Oczywiście jeśli docelowe miejsce dowozu zakupionego towaru znajduje się poza obszarem miasta zwykle klient musi zapłacić za transport. Co innego, gdy dom buduje wynajęta ekipa, która zająć ma się wszystkim od A do Z. Może się okazać wbrew pozorom, że zakup materiałów budowlanych przez firmę budowlaną będzie tańszy w kosztach, bo z reguły firmy takie jako stali klienci mają naprawdę spore upusty.

Nie wspomniałem jeszcze tutaj o sklepach budowlanych. Sklep budowlany jeszcze jakiś czas temu był nowością w Polsce. Podchodziliśmy do tego typu miejsc z nieufnością, gdyż wydawało nam się, że jeśli sklep oferuje towar w niższej cenie, to może się okazać, że nie jest on dobrej jakości. Powoli jednak przekonaliśmy się, że towary oferowane przez typowy sklep budowlany są pełnowartościowe. Co więcej, w ramach promocji, a czasem i wyprzedaży kupić tutaj można naprawdę dobrej jakości produkty po niezwykle atrakcyjnej cenie. Markety budowlane w Polsce to najczęściej sklepy znanych w całej Europie sieci. Pod jednym dachem zgromadzone są chyba wszystkie materiały, narzędzia i urządzenia służące budowie, wykończeniu i remontowi domu albo mieszkania.

Wielu klientów sklepów budowlanych chwali sobie zwłaszcza możliwość zasięgnięcia opinii wykwalifikowanych pracowników sklepu, którzy doradzą odpowiedni wybór.
W większości sklepów budowlanych można również na miejscu skorzystać z bezpłatnej usługi zaprojektowania kuchni albo łazienki. Nie mówiąc o tym, że w sklepach tych można już nawet kupować meble. Jeśli chodzi o projekt łazienki to pracownik sklepu - fachowiec, nie tylko pomoże obliczyć odpowiednią ilość płytek na podłogę i ściany w łazience, ale i pomoże w doborze odpowiedniej armatury i ceramiki łazienkowej.

Sklep budowlany to również oferta skierowana do miłośników ogrodów. I w tej kwestii możemy liczyć na profesjonalne doradztwo, co zwłaszcza dla początkujących ogrodników, od niedawana zajmujących się pielęgnacją ogrodu, jest szczególnie ważne. Dobór roślin, ich pielęgnacja, środki do zwalczania szkodników, urządzenia, dzięki którym uprawianie ogrodu jest znacznie prostsze - to wszystko znajdziemy na półkach sklepów budowlanych.
Sklep budowlany może się więc okazać miejscem odwiedzanym przez nas na najróżniejszych etapach budowy i wykańczania domu. Odwiedzamy go również wtedy, gdy mamy ochotę zmienić coś w mieszkaniu albo przyszedł nam do głowy ciekawy pomysł dotyczący aranżacji wnętrz.

Bogata oferta sklepów budowlanych sprawia, że Polacy coraz chętniej je odwiedzają i robią tutaj zakupy. Nie oznacza to, że składy i hurtownie budowlane cieszą się mniejszą popularnością, ale wszystko zależy od tego, jak ciekawa jest oferta skierowana do klientów.

---

T.G.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

1 komentarz:

  1. Jednak sama bym nie dała rady zrobić zakupów w takim sklepie, nie wiedziałabym jakie materiały wybrać, jest ich za dużo. Na szczęście mam specjalistę w budownictwie więc zawsze razem jeździmy i dokonujemy wyborów :)

    OdpowiedzUsuń