wtorek, 12 lipca 2011

Jak nie stracić pieniędzy kupując mieszkanie czy dom

Jak nie stracić pieniędzy kupując mieszkanie czy dom

Autorem artykułu jest CoopernikRynek nieruchomości dla nie obeznanych z nim, obfituje w liczne pułapki, nieświadomy kupujący może w skrajnych wypadkach stracić pieniądze i nie otrzymać upragnionego lokalu.

Jak nie utopić pieniędzy kupując mieszkanie

Kupując swoje pierwsze mieszkanie czy dom, łatwo możemy paść ofiarą oszustów, którzy żerują na naszej nieznajomości rzeczy.

Co może nam się przytrafić? Okazuje się że dosyć sporo.

Można kupić mieszkanie które nigdy nie zostanie wybudowane.

Bo firma która podpisała z nami umowę zatrzymała budowę. Często tak bywa ze firma oferująca nam mieszkanie pod tzw. klucz, pobiera od nas zaliczki. Na placu budowy naszego wymarzonego domu, zaczyna się nawet coś dziać.

Rosną mury, piętro po piętrze i nagle stop, okazuje się że firma zbankrutowała, albo nie dopełniła wszystkich formalności związanych z nabyciem gruntów. Warto więc sprawdzić jakie, gdzie i ile mieszkań dana firma wybudowała.

Czy i jak jesteśmy ubezpieczeni na wypadek problemów finansowych firmy budującej nasz dom. Co w przypadku zaistnienia takiej sytuacji. Jak ten problem widzi Bank, developer, wykonawca. Jakie oferuja zabezpieczenie naszego interesu.

Możemy kupić mieszkanie z drugiej ręki z lokatorem, posiadającym dożywotnie prawo pobytu. Którego będziemy musieli żywić i leczyć. Należy zawsze starannie przejrzeć wszelkie dokumenty i umowy, nie spiesz się, mieszkanie kupujesz na lata.

Więc sprawdzenie dokumentów może Ci zająć chyba godzinę czy dwie, najlepiej przez niezależnego prawnika. Uchroni Cię to przed podpisaniem umowy która może zawierać ukryte niekorzystne dla Ciebie ustalenia.

Kolejne kwiatki z tej łączki to mieszkania czy domy, źle wykonane co z kolei wiąże się z niekończącymi się reklamacjami- nie zawsze uznanymi.

Jak masz już klucze w ręku przy odbiorze lokalu sprawdzaj wszystko co możesz, pod kątem ewentualnych usterek, dowiedz się na jaki okres jest gwarancja i jakie usterki i wady ona obejmuje, na odbiór lokalu zabierz z sobą kogoś obytego w tematyce budowlanej.

Takich przykładów można by tu mnożyć praktycznie w nieskończoność, czy o takim lokum marzymy? Chyba raczej nie w końcu dajesz swoje pieniądze.

Jak się ustrzec przed tego typu sytuacjami, jak rozumieć umowy z bankiem, pośrednikiem, developerem, wykonawcą. Bądź czujny, nawet upierdliwy, masz tam mieszkać być może kilkadziesiąt lat.

Jakie mamy prawa, jakie najczęściej występują haki, kruczki, przekręty, jak je poznać i bronić się przed nimi. Zapoznaj się z dostępną literaturą i publikacjami, których masę znajdziesz w internecie czy poradnikach budowlanych.

Warto chyba, zanim być może taka sytuacja nam się przytrafi poznać porady eksperta, który podpowie o wszystkich aspektach związanych z zakupem domu czy mieszkania. Sprawdź kilka firm developerskich, kilku pośredników zanim zdecydujesz sie na jednego.

Ekspert zwróci tobie uwagę na co należy być szczególnie uczulonym, pokaże sposoby uniknięcia utopienia swoich pieniędzy o tym wszystkim czytaj dalej na

http://remontuj.coopernik.pl/

Coopernik

---

Wajs Mariusz
(Coopernik)
www.nasz-ebiznes.coopernik.pl/
http://remontuj.coopernik.pl/


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz