wtorek, 12 lipca 2011

Jakie drzwi i bramy wybrac?

Jakie drzwi i bramy wybrac ?

Autorem artykułu jest miloszJeżeli mamy w planie nabyć drzwi oraz bramy garażowe powinniśmy dobrze przemyśleć który ich typ przeznaczenia oraz rodzaj będzie lepiej nam pasował. Do zakupu mamy drzwi do domu z drewna, aluminiowe oraz plastikowe z samozamykaczem oraz bez. Jak sporo osób budujących dom, jesteśmy świadomi, iż drzwi stanowią bardzo ważny element domu.

Jeżeli mamy w planie nabyć drzwi oraz bramy garażowe powinniśmy dobrze przemyśleć który ich typ przeznaczenia oraz rodzaj będzie lepiej nam pasował. Do zakupu mamy drzwi do domu z drewna, aluminiowe oraz plastikowe z samozamykaczem oraz bez. Jak sporo osób budujących dom, jesteśmy świadomi, iż drzwi stanowią bardzo ważny element domu.

Nabywając drzwi wewnętrzne nastawiamy się żeby były solidne oraz działały nam przez wiele długich lat. Podejmując decyzję kierujemy się raczej ich stylem, wielkością własnych funduszy, ale także aspektami praktycznymi. Najistotniejszym ich atrybutem jest głównie budowa. Pod względem jakości drewna wypełnienia bierzemy pod uwagę także okna dachowe otwierające się obrotowo wzdłuż linii dachówek na połaci dachu, których to obrót wynosi ok. 180 stopni. Na wypadek, kiedy wybierzemy inne skrzydła drzwiowe powinniśmy także mieć większą przestrzeń do ich swobodnego otworzenia, żeby usprawnić ich łatwe uchylanie w domu. Na dodatek istotne jest żeby we wnętrzu naszego domu nie panowała nadmierna wilgoć mogąca wypaczyć praktycznie każdy rodzaj drzwi.

Co w przypadku bram garażowych należy podkreślić, iż zgodnie z naszymi przepisami taka brama stanowczo powinna uchylać się do środka domu. Z kolei kiedy pragniemy ją uchylić trzeba mieć przestrzeń na łatwy ruch w obu stronach. W przypadku, kiedy brama ma szerokości około 2 metry, to samo skrzydło ma połowę z tego. I dokładnie tyle wymagane jest przestrzeni na łatwe uchylanie bramy.

---

milosz


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz