wtorek, 12 lipca 2011

Nowoczesna technologia przewiertów sterowanych

Nowoczesna technologia przewiertów sterowanych

Autorem artykułu jest Tomasz R.Przeciski sterowane są nowinką, która stosunkowo nie dawno pojawiła się na naszym rynku krajowym. Rozwój technologiczny oraz zapotrzebowanie na szybkie i dokładne wiercenia ingerujące w jak najmniejszym stopniu w środowisko naturalne wprowadziły popyt na tego typu usługi i urządzenia.

Technologia przewiertów sterowanych polega na wykonaniu otworu pilotażowego, następnie jego rozwierceniu do odpowiedniej średnicy i wciągnięciu zaprojektowanej rury osłonowej, przewodowej lub kabla.
Sterowanie uzyskuje się tylko podczas wykonywania przewiertu pilotażowego. Cała tajemnica sterowania polega na specjalnie skonstruowanej głowicy wiercącej, za pomocą której możemy precyzyjnie zdalnie sterować odwiertem.
W głowicy wiercącej umieszczona jest sonda, dzięki której jesteśmy w stanie na bieżąco kontrolować i korygować trasę przewiertu. W razie wystąpienia na trasie urządzeń podziemnych czy przeszkód terenowych mamy możliwość ominięcia ich poprzez zmianę kierunku i głębokości wiercenia.
Najpopularniejsze w naszym kraju są przewierty, które pozwalają na szybkie, bezpieczne, a co najważniejsze bardzo atrakcyjne cenowo dokonanie wiercenia w miejscu, w którym było to wcześniej niemożliwe bez dużej ingerencji np. pod drogami, rzekami, budynkami, etc. Jest to ogromna nowość i udogodnienia pozwalające skrócić trasę często bardzo drogich materiałów, takich jak światłowody. Dzięki tym włąśnie plusom przewierty bezwykopowe w Polsce stają się coraz częściej standardem przy najbardziej skomplikowanych remontach oraz budowach. Szczególnie często stosowane są w miastach, czemu dziwić nikt się nie powinien, bo w końcu remont infrastruktury miejsckiej to ogromne koszty.
Technologie bezwykopowe pozwalają także na prowadzenie wierceń liniowych, których popularność również stale i dynamicznie wzrasta.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz