wtorek, 12 lipca 2011

Nowe czy używane maszyny budowlane?

Nowe czy używane maszyny budowlane?

Autorem artykułu jest yomiWiękoszość współczesnych firm budowlanych, chcąca zwiekszyć swoje "budowlane zaplecze", coraz częściej skupia się na zakupie używanych urzadzeń. Dzieje się tak również w przypadku typowo ciężkiego sprzętu jak np. koparki, żurawie, podnośniki koszowe itp. Dlaczego tak się dzieje? Czy postawić na sprzęt nowy, czy tez używany?

Więkoszość współczesnych firm budowlanych, chcąca zwiekszyć swoje "budowlane zaplecze", coraz częściej skupia się na zakupie używanych urzadzeń. Dzieje się tak również w przypadku typowo ciężkiego sprzętu jak np. koparki, żurawie, podnośniki koszowe itp. Dlaczego tak się dzieje? Czy postawić na sprzęt nowy, czy tez używany?

Jednym z głównych powodów, dla których właściciele firm budowlanych kupują sprzęt używany jest chęć zwiększenia w większym stopniu swojej floty urządzeń. Wychodzą z założenia, iż bardziej opłacalne (chodźby z zasady samej funkcjonalności i użyteczności) będzie zakupienie dwóch lub nawet trzech ciężkich używanych maszyn, aniżeli jednej nowej. Zakup sprzętu po niższych cenach, wymaga relatywnie mniejszych inwestycji. Co za tym idzie? Samo świadczenie usług względem klientów, może wówczas odbywać się po niższych kosztach. Obecnie istnieje wiele firm zajmujących się sprzedażą używanego sprzętu tylko i wyłącznie z branży budowlanej. Co więcej, bardzo często używane urządzenia wcale nie odbiegają jakością od swoich "młodszych braci", wręcz przeciwnie stanowią idealne odpowiedniki, które wciąż będąc w dobrym stanie, nadają się do świadczenia usług o wysokiej jakości.

Gdy już zdecydujemy się na zakup używanego ciężkiego sprzetu do swojej floty, ważne jest by wybrać model, który faktycznie idealnie odpowiada świadczonym przez Nas usługom. W branży budowlanej istnieje wiele typów pojazdów, na pozór identycznych, jednak w rzeczywistości i zastosowaniu zupełnie innych. Warto zatem dobrze rozeznać potrzeby Nasze, rynku, ale również Naszych potencjalnych klientów, tak aby poprzez świadczone dzięki nowemu "nabytkowi" usługi, wydatek możliwie szybko zwrócił, a świadczone usługi były rentowne.

Swoimi przystępnymi ofertami kuszą tacy producenci jak np. Case, Caterpillar, Komatsu, Volvo, Mitsubishi, Dea itd. Przy zakupie nowego sprzętu warto zrobić rozeznanie, która z firm oferuje nie tylko najlepsze ceny, ale także rabaty oraz należne gwarancje na zakupione urządzenia, pojazdy, maszyny itp. Pamiętajmy jednak, iż kombinacje dobrej jakości i niskiej ceny w tej branży zdarzają się nad wyraz rzadko. Nieco inaczej mają się sprawy w przypadku sprzętu używanego. Przy odpowiednim wybadaniu rynku, można spotkać wiele dobrych opcji, które w 100% mogą odpowiadać nie tylko Naszym oczekiwaniom, ale także grubości portfela.

---

Kopiowanie artykułu możliwe tylko i wyłącznie na zasadach regulaminu artelis.pl

Zapraszam także na swojego bloga ze ściągami dla Informatyków.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz