czwartek, 26 maja 2011

Parkiety z drewna - jesion, doussie

Parkiety z drewna - jesion, doussie

Autorem artykułu jest netimagePodłogi drewniane - jesion, doussie. Zastanawiałeś się jakiego rodzaju drewna użyć do twojej podłogi? Nie?! To bardzo niedobrze! Powinieneś wiedzieć, co najlepiej położyć na podłodze we własnym domu. Przeczytaj nasz artykuł, a na 100% nie pożałujesz :)

Urządzając mieszkanie lub dom pierwsze pytanie jakie sobie zadajemy w kontekście podłogi to: parkiet czy panele? W tym tekście nie będziemy po raz kolejny opisywać wad i zalet parkietów i paneli. Zajmiemy się rodzajami drewna, jakie są stosowane w parkietach.

Parkiety drewniane - jesion, palisander

trans
Dziś weźmiemy pod uwagę jesion, jesion bursztyn, jesion bursztynowy, doussie oraz palisander.

Podłoga jesionowa jest popularna od bardzo dawna. Jesion cechuje się jasnym kolorem oraz delikatnymi słojami. Drewno jesionu jest dość twarde, które występuje w wielu odmianach. Na przykład jesion bursztynowy jest drewnem, które jest poddane wysokiej temperaturze oraz parze wodnej, dzięki czemu uzyskuje się bardzo interesujący bursztynowy kolor tego drewna.

Doussie z kolei jest drewnem egzotycznym, które dopiero od jakiegoś czasu występuje w Polsce w ofercie firm zajmujących się parkietami. Doussie to drewno o bardzo ładnej kolorystyce pomarańczowo - złotej. Doussie posiada mały współczynnik skurczu objętościowego, co oznacza mniejsze prawdopodobieństwo rozsychania się parkietu. Doussie ma bardzo wysoką naturalną odporność.

Palisander również jest interesującym materiałem na parkiet. Palisander to drewno dekoracyjne o barwie od czekoladowo-brązowej do fioletowo-czarnej. Palisander charakteryzuje się zawiłym układem słojów z charakterystycznymi ciemnymi pasami. Palisander jest drewnem bardzo twardym i idealnie nadaje się do wszelkich wyrobów drewnianych.

Reasumując zarówno jesion, palisander jak i doussie idealnie nadają się na podłogę drewnianą. Różnią się przede wszystkim kolorem i ceną, dlatego wybór pozostawiam Wam, jaki rodzaj podłogi drewnianej położycie u siebie.

---

rafi


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz