czwartek, 26 maja 2011

Ty też możesz mieć dodatkowy pokój!

Ty też możesz mieć dodatkowy pokój!

Autorem artykułu jest Marek ChudziakOsiedla domków jednorodzinych to obecnie najczęściej budowane w Polsce konstrukcje, po latach komunizmu, kiedy to kolejne pokolenia zmuszone były cisnąć się w płytowych blokach marzenie o własnym najmniejszym choćby domku z kawałkiem ziemi odżyły w Polakach z ogromną siłą.

Równocześnie jednak niski poziom zamożności polskiego społeczeńśtwa sprawia, że masowe zamieszkiwanie klasy średniej w domkach jednorodzinnyhc (nie wspominając już w ogóle o mniej zamożnych) jest po prostu niemożliwe i długo jeszcze nie uświadczymy w Polsce przylegających do miasta ogromnych kwartałów domków, niczym w obrazach z amerykańskich czy zachodnioweuropejskich filmów. Większość Polaków nadal musi cisnąć się blokach czy kamienicach, gdzie z jednego sporego mieszkania stworzono kilka mniejszych.
Dlatego też wielu z nas doskwiera na co dzień brak przesztrzeni życiowej, a kiedy w naszym życiu pojawiają się dzieci, to chaos w mieszkaniu potrafi osiągnąć naprawdę najwyższy stopień. Tymczasem wielu z nas posiada w mieszkaniu przestrzeń, która zdecydowanie pomogłaby nam odciążyć nasze małe mieszkanko, jesteśmy tego po prostu nieświadomi. Przestrzenią tą są...nasze balkony i loggie, które z racji warunków atmosferycznych przez większą część roku pozstają nieużywane. Tymczasem prosta w wykonaniu zabudowa balkonu może bez trudu sprawić, iż ta zwykle marnowana przestrzeń łatwo przemieni się w, tak zwany, pokój zimowy. Pokój, który z pewnością odciąży nasze mieszkanie, gdyż może on służyć chociażby jako pokój zabaw dla dzieci, gdzie nasze pociechy nie musiałyby zwijać rozłożonych zabawek za każdym razem. Możemy też uczynić z takiego pomieszczenia domową pakamerę lub umieszczony na równi z gruntem pawlacz, gdzie przechowywać będziemy rzeczy nieużywane jesienią czy zimą - jak rower, odzież fitness i inne temu podobne rzeczy. Ostatecznie, jeśli w naszym bloku brakuje np. suszarni do rzeczy, to używany przez cały rok balkon będzie świetnym sposobem na pozbycie się mieszkania porozstawianych stelaży do suszenia. Możliwości jest wiele, a zabudowa balkonu prosta i możliwa do usunięcia latem, warto zatem pomyśleć o tym rozwiązaniu... przynajmniej dopóki wciąż jeszcze nie stać nas na własny domek o wystarczającej dla naszej rodziny kubaturze.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz