niedziela, 3 marca 2013

Deweloper TriGranit i kolejna inwestycja na Śląsku

Deweloper TriGranit i kolejna inwestycja na Śląsku

Autorem artykułu jest Maciej Skrzyna


Centrum handlowe wielkości Silesii City Center, do tego hotele, centrum kongresowe, biura i park rozrywki - takie inwestycje chce przeprowadzić węgierski deweloper na terenie Chorzowa. Centrum handlowe ma stanąć w miejscu byłej Huty Kościuszko. W tej sprawie podpisany już został list intencyjny z władzami Chorzowa. Kilometr na północ od chorzowskiego Rynku roztacza się księżycowy krajobraz hałd i gruzowisk, to pozostałości po Hucie Kościuszko. Niedawno dzięki środkom unijnym miasto Chorzów wybudowało ulicę Nową, aby zaktywizować teren dla nowych inwestorów. I chyba się opłacało, bo właśnie do miasta zapukał nowy inwestor TriGranit, węgierski deweloper, który w Katowicach wybudował Silesia City Center, a także przyległe do niego nowe osiedle mieszkaniowe Dębowe Tarasy. Tam zrekultywował teren po kopalni Gottwald i postawił największe w regionie centrum handlowe, obok realizuje osiedle na tysiąc mieszkań, a w najbliższych planach ma jeszcze dwa wieżowce biurowe.
Na 45-hektarowym terenie deweloper planuje budowę wielofunkcyjnego centrum komercyjnego. Największa będzie galeria handlowa wielkości podobnej do SCC, ale oprócz tego dwa hotele z centrum kongresowym i wystawienniczym oraz kilka kompleksów biurowych.
Deweloper Trigranit planuje nawet stworzyć zagłębie salonów samochodowych, gdzie w jedynym miejscu skupiono by wszystkie marki najważniejszych producentów. Całość spinałaby sieć ulic oraz zielone aleje. W środku centrum powstałoby sztuczne jeziorko z budynkami wokół.
Obecnie poprzemysłowy teren jest w użytkowaniu wieczystym Huty Kościuszko, stanowi własność Skarbu Państwa. TriGranit liczy na wygranie przetargu na zakup gruntu. Firma podpisała we wtorek list intencyjny z władzami Chorzowa w sprawie zagospodarowanie tego terenu.
Nowe inwestycje skierowane będą w stronę przyszłej obwodnicy Chorzowa, która pobiegnie za hutą, w śladzie nitki kolejowej.Inwestycja TriGranitu w Chorzowie może kosztować nawet 300 milionów euro. ---

Maciej. Artykuł przeredagowany. Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz