czwartek, 26 maja 2011

Grzejniki - współczesne dzieła sztuki

Grzejniki - współczesne dzieła sztuki

Autorem artykułu jest netimageNowatorskie grzejniki łazienkowe. Czy zdajesz sobie sprawę jak piękne i nowoczesne są współczesne grzejniki? Jeśli nie to koniecznie musisz zapoznać się z naszym artykułem.

Na rynku istnieje wiele elementów ozdobnych idealnie nadających się do naszych domów i mieszkań. Ostatnio coraz częściej spotykamy grzejniki dekoracyjne. Minęły już czasy brzydkich żeberkowych grzejników. Nadeszły czasy grzejników, które bardzo często są dziełami sztuki!

Grzejniki łazienkowe - dekoracyjne

więcej
Najciekawsze grzejniki dekoracyjne spotykamy w ofercie łazienkowej. Łazienka jest miejscem, gdzie grzejnik często jest elementem typowo ozdobnym i działa najczęściej razem z ogrzewaniem podłogowym. Ale nie jest to regułą, bo coraz częściej grzejniki dekoracyjne zdobią pokoje wypoczynkowe, przedpokoje czy kuchnie. Producenci prześcigają się w różnego rodzaju nowatorskich rozwiązaniach, dlatego coraz łatwiej jest spotkać grzejniki odpowiadające naszym wymaganiom funkcjonalnym i estetycznym.

Nie zapominajmy jednak o głównej funkcji grzejników, czyli o ogrzewaniu pomieszczania. Planując ogrzewanie danego pomieszczenia innowacyjnym grzejnikiem ozdobnym zwróćmy uwagę na jego moc i wydajność. Atrakcyjny wygląd nie ogrzeje nas w mroźne zimowe wieczory, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na parametry i przeznaczenie danego rodzaju grzejnika.

Warto wiedzieć, że do grzejników dekoracyjnych zaliczamy grzejniki panelowe stalowe, rurkowe (stalowe lub miedziane), ale także z konglomeratów kamiennych. Grzejniki dekoracyjne mogą funkcjonować za pośrednictwem spirali wodnej z podłączeniem do systemu centralnego ogrzewania, elektrycznej spirali grzewczej, lub z wykorzystaniem obu tych systemów. Grzejniki ozdobne są dostępne w bardzo wielu kolorach oraz kształtach. Grzejniki dekoracyjne mogą być również wykonane z drewna lub kamienia. Co ciekawe występują również egzemplarze z wbudowanym na przykład lustrem!

---

rafi


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

3 komentarze:

  1. Grzejniki ozdobne cieszą się coraz większym zainteresowaniem krajowych konsumentów. Cieszy to mnie, dlatego że tego typu urządzenia dodają wnętrzom ciekawego klimatu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja kobieta też stale naciska na to, abyśmy zdecydowali się na nowoczesne grzejniki dekoracyjne bo te, które mamy w domu rażą ją ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Też chyba wymienie grzejniki na dekoracyjne!!

    OdpowiedzUsuń