poniedziałek, 21 stycznia 2013

Projektanci stadionu narodowego

Projektanci stadionu narodowego

Autorem artykułu jest Marcin Pala


Minister sportu Mirosław Drzewiecki ogłosił zwycięzcę przetargu na projekt Stadionu Narodowego. Projekt obiektu, na którym rozegrane zostaną mecze Euro 2012, wykona biuro JSK Architekci. Przyjrzyjmy się sylwetce projektantów, zobaczmy inne ich obiekty, aby przekonać się czy to, co mają już na koncie w swoim dorobku artystycznym zagwarantuje wysoką jakość projektu i realizacji. Minister sportu Mirosław Drzewiecki ogłosił zwycięzcę przetargu na projekt Stadionu Narodowego. Projekt obiektu, na którym rozegrane zostaną mecze Euro 2012, wykona biuro JSK Architekci.
Na Stadionie Narodowym w Warszawie ma się odbyć mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku. - Obiekt, będzie częścią Narodowego Centrum Sportu i musi zostać oddany do użytku w trzecim kwartale 2011 roku. Jego budowa rozpocznie się na początku 2009 roku.

Projektu właściwie jeszcze nie ma. Jest tylko wstępna wizualizacja, która zakłada powielenie rozwiązania z Allianz Arena w Monachium – iluminowaną fasadę. Obiekt ma mieć także zasuwany dach. Podniesie to jego funkcjonalność.

Założona w 1963 roku przez Helmuta W. Joosa pracownia JSK Architekten zatrudnia obecnie 150 architektów w centrali firmy i oddziałach. W Polsce funkcjonują oddziały w Warszawie (JSK Architekci sp. z o.o.), Sopocie i Wrocławiu. Specjalizuje się w dużych projektach - obiektów sportowych, portów lotniczych, dworców, centrów handlowych.
Niemieckie konsorcjum, na którego czele stoi spółka JSK, ma w dorobku wiele realizacji za granicą - w niemieckich miastach Duesseldorfie i Berlinie, a także Chinach czy Republice Południowej Afryki. Firma znane jest także w Polsce - zaprojektowała stadion piłkarski Legii Warszawa i wygrała konkurs na projekt stadionu Euro-2012 we Wrocławiu.

Zapraszam do galerii zdjęciowej, aby obejrzeć dokonania biura JSK Architekci - oto gwarancja, że stadion narodowy w Warszawie będzie budowlą na najwyższym światowym poziomie.
---

stadion narodowy w Warszawie,Euro 2012,mistrzostwa europy 2012,JSK Architekci,projekt stadionu narodowego,projektanci stadionu narodowego,warszawa,stadion w warszawie,stadion dziesięciolecia

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza