poniedziałek, 21 stycznia 2013

Zastosowanie śrub kwasoodpornych A4

Zastosowanie śrub kwasoodpornych A4

Autorem artykułu jest Grzegorz Malinowski


Śruby kwasoodporne opierają się działaniu kwasów takich jak: kwas siarkowy (na zimno), kwas fosforowy, octowy, karbolowy, mrówkowy, szczawiowy, cytrynowy itp.
Śruby kwasoodporne A4 wykonane są ze stali o wysokiej zawartości chromu (ponad 17%) i niklu (ponad 8%). Odpowiedni dobór części składowych stopu zapewnia przewagę struktury austenitycznej materiału. Technologią wykorzystywaną przy produkcji śrub kwasoodpornych A4 jest zgniot uzyskiwany w wyniku obróbki plastycznej na zimno. Zabieg ten umożliwia zwiększenie wytrzymałości materiału, która nie może być osiągnięta podczas obróbki termicznej, gdyż ta – nie wpływa na zmianę własności mechanicznych stali A4.
Śruby kwasoodporne opierają się działaniu kwasów takich jak: kwas siarkowy (na zimno), kwas fosforowy, octowy, karbolowy, mrówkowy, szczawiowy, cytrynowy itp. Co ważne – w warunkach podwyższonej temperatury śruby te ulegają działaniu powyżej wymienionych związków. Jedynym wyjątkiem jest kwas azotowy i jego mieszaniny z kwasem siarkowym. Ich działanie powoduje w przypadku śrub kwasoodpornych pasywizację powierzchni. Dodatkowo – śruby kwasoodporne A4 nie opierają się działaniu bromu, jodu, chlorków metali ciężkich itp.

Zastosowanie śrub kwasoodpornych A4 jest dość szerokie. W szczególności stosuje się w przemyśle motoryzacyjnym i maszynowym, zbrojeniowym w przemyśle okrętowym, budownictwie wodnym i morskim, a także przy produkcji urządzeń mechanicznych dla przemysłu chemicznego.
---

Oferty śrub i nakrętek http://www.srubynakretki.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz