poniedziałek, 21 stycznia 2013

Znaczenie wizualizacji 3D

Znaczenie wizualizacji 3D

Autorem artykułu jest Tomasz Świerczyński


Najłatwiejszym sposobem ukazania projektu, który jest w planach lub już trakcie budowy jest wizualizacja 3D. Dzięki niej inwestor może zobaczyć dokładnie to, co niebawem zostanie stworzone na budowie. Obecny postęp techniczny sprawia, że mamy do dyspozycji przeróżne formy prezentacji naszych projektów czy produktów.
Przyjrzyjmy się bliżej projektom architektonicznym. Najłatwiejszym sposobem ukazania projektu, który jest w planach lub już trakcie budowy jest wizualizacja 3D. Dzięki niej inwestor może zobaczyć dokładnie to, co niebawem zostanie stworzone na budowie. Nowoczesna technologia wykorzystywana w technikach 3D pozwala na oddanie do dyspozycji klienta fotorealistycznej wizualizacji projektu. Daje ona ogromne wyobrażenie o budynku czy też wnętrzu mieszkania.

Podobnie sprawa wygląda przy wizualizacji produktu. Czy przykładowa firma z branży perfumeryjnej zlecająca agencji designerskiej wykonanie nowych flakonów swoich produktów nie chciałaby zobaczyć jak będą wyglądały w rzeczywistości zanim zostaną realnie wyprodukowane? Takie możliwości daje fotorealistyczna wizualizacja produktu. Obecnie posiadamy spore doświadczenie w tworzeniu takich wizualizacji – do złudzenia przypominają zdjęcie. Wielu z naszych klientów niedowierzało, że wizualizacje produktu stworzone przez nas to wygenerowane komputerowo grafiki. Zapraszamy na naszą stronę portfolio do działu modele 3d.

Czy warto decydować się na zlecenie wykonania wizualizacji?
Z pewnością. Pamiętajmy, że plansza z obrazem (wizualizacją) sprzedaje obiekty/produkty dużo większe, i droższe od siebie. Wiadomo, że rzeczą naturalną jest dążenie do redukcji kosztów, ale należy zdać sobie sprawę, że jeśli zaoszczędzimy na wizualizacji, która jest zwykle bardzo małym procentem w porównaniu do kosztów inwestycji, prawdopodobnie utracimy wielu klientów, którzy jak każdy – chcieliby wiedzieć, na co wydają swoje pieniądze nie wspominając już o utraconym prestiżu, który jest naprawdę ceniony wśród inwestorów. ---

Tomasz Świerczyński [ luminance studio ] www.luminancestudio.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz