poniedziałek, 21 stycznia 2013

Szkolenia dla osób użytkujących rusztowania

Szkolenia dla osób użytkujących rusztowania

Autorem artykułu jest Sabina Stodolak


Montaż rusztowania, wymaga od montażysty ukończenia specjalistycznego kursu montażysty rusztowań. Nie można bowiem dopuścić, aby takie instalacje były realizowane przez osoby niedoświadczone i nie dysponujące odpowiednią fachową wiedzą. Zły montaż rusztowania doprowadzić może do zaistnienia sytuacj... Montaż rusztowania, wymaga od montażysty ukończenia specjalistycznego kursu montażysty rusztowań. Nie można bowiem dopuścić, aby takie instalacje były realizowane przez osoby niedoświadczone i nie dysponujące odpowiednią fachową wiedzą. Zły montaż rusztowania doprowadzić może do zaistnienia sytuacji zagrażających zdrowiu lub życiu robotników pracujących na budowie. Stąd odpowiednie rozporządzenia Ministra Gospodarki i Infrastruktury w ramach BHP mówiące o konieczności odbycia kursu montażysty.
Szkolenia takie odbyć można odpowiednich ośrodkach a szczegółowych informacji udziela Polska Izba Gospodarcza Rusztowań. W zakres szkolenia wchodzą informacje na temat najnowszego rusztowania systemowego, ale także starszych, coraz rzadziej używanych rusztowań rurowo – złączkowych. Szkolenie dzieli się na kilka modułów. Pierwszy obejmuje statystykę wypadkowości oraz przepisy i normy Unii Europejskiej oraz Polski w zakresie budowy i montażu rusztowań. Kolejnym modułem są informacje o rodzajach, podziale i zastosowaniach rusztowań. Następna część zawiera opis dokumentacji koniecznej do przeprowadzenia montażu, ostatni zaś etap to technologie montażu i zapoznanie ze sprzętem.
Zakończeniem szkolenia jest zapoznanie uczestników z przepisami BHP dotyczącymi prac na wysokościach. Całość szkolenia trwa około 4-5 godzin a jego ukończenie uprawnia do wykonywania prac montażowych rusztowań.
---

nianiaogg(at)pino.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza