poniedziałek, 21 stycznia 2013

Sztuczny kamień Arredo

Sztuczny kamień Arredo

Autorem artykułu jest Ireneusz Jezierski


Konglomerat Arredo potocznie zwany sztucznym kamieniem to mieszanka zmielonych minerałów i żywic epoksydowo-akrylowych, występujący w dwóch wersjach: zmodyfikowany acrylic (UP) oraz czysty acrylic (MMA).

Konglomerat Arredo potocznie zwany sztucznym kamieniem to mieszanka zmielonych minerałów i żywic epoksydowo-akrylowych, występujący w dwóch wersjach: zmodyfikowany acrylic (UP) oraz czysty acrylic (MMA).

Wersja UP jest wysokiej klasy materiałem dekoracyjnym produkowany ze specjalnych nienasyconych żywic, akryli, sproszkowanego wodorotlenku glinu, dolomitu i kwarcu, odlewanych próżniowo i polimeryzowany w wysokiej temperaturze.
Typ MMA jest nowym udoskonalonym produktem powstałym na bazie typu UP.
Z połączenia składników MMA i sproszkowanego wodorotlenku glinu powstał 100owy PMMA – materiał solid surface.
Łącząc w sobie plastyczność drewna i wytrzymałość kamienia, Arredo jest materiałem bardzo trwałym i nie porowatym, dlatego z jego wykorzystaniem budowane są luksusowe łazienki Jego czyste i jasne barwy nadają mu szlachetności i lekkości. Miejsca łączeń są gładkie i niewidoczne. Ze względu na swe wyjątkowe właściwości materiał ten jest szeroko wykorzystywany zarówno w domach (np. szklane umywalki) jak i sklepach, bankach, szpitalach oraz innych miejscach publicznych.

Główne zalety Arredo:
Przyjazny dla środowiska i nietoksyczny - produkowany z naturalnego sproszkowanego kamienia jest materiałem w 100% nietoksycznym.
Niewidoczne połączenia - dzięki unikalnej zalecie łączenia bez widocznych spoin Arredo daje nieograniczone możliwości w zakresie kształtu i wielkości, dlatego często powstają z niego meble łazienkowe.
Łatwy w utrzymaniu i konserwacji - do pielęgnacji wystarczy ściereczka i woda. Nie wymaga woskowania. Wszelkie zarysowania mogą być natychmiast usunięte przy użyciu drobnego papieru ściernego i wody.
Odporny na wysokie temperatury - Arredo jest materiałem wysoce ognioodpornym. Żadne rozgrzane naczynie kuchenne nie pozostawi na nim śladów.
Odporny na zabrudzenia i nieulegający korozji - dzięki próżniowej obróbce absorpcja wody konglomeratu Arredo w porównaniu z marmurem wynosi 1/300. Materiał ten jest całkowicie odporny na zabrudzenia.
Ciepły w dotyku - W odróżnieniu od zimnego marmuru Arredo jest ciepły i miły w dotyku.
Wytrzymały - odporny na zarysowania, kwasy i środki chemiczne.
Właściwości bakteriostatyczne - Arredo posiada wyjątkowe właściwości bakteriostatyczne, czyli powierzchnię, na której nie rozwijają się bakterie. Cecha szczególnie istotna w przypadku wykorzystania Arredo jako blatów kuchennych lub w szpitalach.
Szybka i łatwa obróbka – do obróbki wystarczą zwykłe narzędzia stolarskie do wykonania wszelkich czynności związanych z obróbką materiału Arredo.
Łatwo naprawialny - drobne zarysowania i wgniecenia można łatwo naprawić. Poważniejsze można naprawić przy użyciu technologii wklejania nowych elementów.
Prosty w montażu - waga konglomeratu Arredo jest o połowę niższa niż marmuru, dlatego jego transport i montaż jest dużo łatwiejszy.


Arredo znajduje swoje zastosowanie przy produkcji blatów kuchennych, mebli łazienkowych, stołowych, gastronomicznych, laboratoryjnych. Służy także do budowy umywalek, wanien, brodzików, okładzin ścian (łazienki, laboratoria, szpitale, sale operacyjne, gabinety zabiegowe). Powstają z niego lady recepcyjne, kasowe (banki, hotele, urzędy, poczty, siedziby firm), jak również przedmioty dekoracyjne i elementy małej architektury.

---

arredobagno.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza