sobota, 15 listopada 2014

Domy z drewna

Domy z drewna


Autor: ECO-EuroDOM


W czasach dzisiejszych gdy ceny nieruchomości rynku pierwotnego biją po oczach, coraz trudniej o przysłowiowe "pójście na swoje" i zamieszkanie we własnym domu. Alternatywą jest oczywiście zamieszkanie w mieszkaniu, w bloku czy też kamienicy. Czy jest to jednak faktycznie takie opłacalne?


W ostatnich latach powstała teoria szerząca się na rynku, że mieszkanie w swoim własnym domu stało się przywilejem bogatszych. Większość młodych ludzi decyduje się zatem na kupno swoich pierwszych czterech kątów jako mieszkania. Aby mieszkanie jakoś wyglądało trzeba za nie zapłacić średnio 4500 za m2 w większym mieście, a jest to cena mieszkań raczej z dolnej półki. Wiec koszt przeciętnej wielkości mieszkania (50m2) waha się w granicach od 225 000 zł w gorę. Warto dodać, że taka kwota musi się wiązać z kredytem zaciągniętym niemal na całe nasze dorosłe życie.

Reasumując taką sytuacje, mieszkamy często pod okiem nieciekawego sąsiedztwa, słyszącego nasze szepty zza ściany, brak 100% prywatności oraz kredyt obciążający nas przez całe życie. Jednak mamy własny kąt więc rekompensuje nam to jakoś wiążące się z sytuacją niewygody. Jesteśmy zadowoleni.

Ale czy nie ma alternatywy? Innego rozwiązania? Oczywiście że jest! Mimo, że wciąż mało popularne, to jednak rozpędzająca się nowa gałąź budownictwa. Domy z drewna to wspaniałe rozwiązanie pojawiające się na coraz większych obszarach naszego kraju. Cechuje je przede wszystkim: energooszczędność oraz szybkość budowy. Możemy mieszkać we własnym domu już po 3-miesiącach od podpisania umowy wstępnej!

Technologia budowy sprawia że budownictwo kanadyjskie oferuje dom taniej niż mieszkanie w samej cenie postawienia tego domu, oraz w przyszłości w postaci kosztów eksploatacyjnych. Nic więc dziwnego, że domy kanadyjskie rosną niemalże jak grzyby po deszczu.


Dawid Ratajczak, ECO-EuroDOM www.domtaniej.pl Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz