sobota, 15 listopada 2014

Wykończenie wnętrz domu odbiciem osobowości mieszkańców

Wykończenie wnętrz domu odbiciem osobowości mieszkańców


Autor: Jacek Fistaszek


Honoriusz Balzak, jeden z najznamienitszych powieściopisarz francuskich był współtwórcom współczesnej powieści europejskiej i jest autorem aforyzmu: "Pokaż mi swój pokój, a powiem ci, kim jesteś". Wizerunek mieszkania jest odbiciem naszego charakteru i przyzwyczajeń.


Honoriusz Balzak, jeden z najznamienitszych powieściopisarz francuskich był współtwórcom współczesnej powieści europejskiej i jest autorem aforyzmu: "Pokaż mi swój pokój, a powiem ci, kim jesteś". Wizerunek mieszkania jest odbiciem naszego charakteru i przyzwyczajeń. Indywidualne wykończenie wnętrz pozwala wydobyć oraz podkreślić styl, smak projektanta, a utrzymany ład i porządek zdradza usposobienie mieszkańców.

Urządzając dom dąży się do stworzenia realnej kopi swojego wymarzonego, idealnego zakątka, który emanowałby przytulnym urokiem. Wiele osób przed podjęciem się wykończenia wnętrz, korzysta z konsultacji firm specjalizujących się w aranżacji przestrzeni. Niektórzy powierzają fachowcom zaprojektowanie części pokoi, np. salonu, sypialni. Niezmiernie ważna jest dobra współpraca ze zleceniobiorcom, określenie swoich oczekiwań i wskazówek, jaki efekt pragniemy uzyskać. Aby samemu modnie, z klasą przystąpić do wykończenia wnętrz, warto skorzystać z trójwymiarowej wizualizacji dzięki darmowym programom do modelowania dostępnym w Internecie. Równie ciekawym rozwiązaniem pomocnym w urządzaniu domu jest zapoznanie się z gotowymi projektami i pomysłami, które można znaleźć na stronach firm meblarskich, na targach, wystawach oraz w fachowej prasie. Coraz większą sławą cieszy się filozofia Fang Shui, która wskazuje wpływ odpowiedniego wykończenia wnętrz domów na zdrowie, szczęście, miłość mieszkańców. Jej główne założenia to pozbycie się niepotrzebnych, zalegających rupieci, dbałość o naturalne światło, przekładanie stonowanych barw nad jaskrawymi i kontrastującymi się odcieniami oraz ostrymi geometriami. Aby zapewnić prawidłowy przepływ energii, niezmiernie istotne jest właściwe ustawienie mebli i dodatków.

Nasz dom powinien być traktowany jak osobista wizytówka każdego z mieszkańców, stąd warto przemyśleć kwestię indywidualnego wykończenia wnętrz pomieszczeń, nie zapominając przy tym o uporządkowaniu ogródka i przystrzyżeniu trawnika przed frontem budynku.


Artykuły na każdy temat

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza