niedziela, 16 listopada 2014

Wyzwanie dla konstruktorów

Wyzwanie dla konstruktorów


Autor: Radosław Witek


Na zachodzie Europy konstruktorzy prześcigają się w pomysłach jakie pomysły zastosować, żeby nasze domy były bezpieczne i żeby przygotowane były na klęski żywiołowe typu powódź czy trzęsienie ziemi.


Na zachodzie Europy konstruktorzy prześcigają się w pomysłach jakie pomysły zastosować, żeby nasze domy były bezpieczne i żeby przygotowane były na klęski żywiołowe typu powódź czy trzęsienie ziemi. Wymyślają jakie technologie zastosować, żeby na wypadek ruchów tektonicznych nasz dom nie zawalił się albo podczas powodzi nie spłynął razem z wodą.

Powstają pomysły jak dostosować nasz dom do sytuacji kryzysowych, które niestety się zdarzają w przyrodzie. A przecież nikt z nas nie chce żeby jego dobytek przepadł w ciągu kilku chwil. W przypadku powodzi musimy tu wspomnieć o odwodnieniu liniowym. Odwodnienia liniowe mają za zadanie odprowadzać zbędną wodę z naszych domów do kanalizacji. Ich przemyślana konstrukcja powoduje, że na co dzień nasza łazienka nie zostanie zalana po zbyt obfitej kąpieli. Wyzwaniem dla konstruktorów jest natomiast takie jego skonstruowanie żeby mogło w czasie na przykład podtopień spowodowanych zbyt obfitymi opadami deszczu ten nadmiar wody jeszcze szybciej i efektywniej odprowadzać. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które mieszkają na terenach zalewowych gdzie do lokalnych podtopień dochodzi dość często. Nie chcemy bowiem co roku przy odwilży czy też letnich opadach atmosferycznych drżeć o nasz dobytek, na który pracowaliśmy całe życie.

Pomocne są tutaj kratki ściekowe właściwie jedyny widoczny gołym okiem element odwodnienia liniowego. Kratka ściekowa to część całego systemu, przez który woda dostaje do środka a dalej przy pomocy rur odprowadzana jest do kanalizacji.


Mieszkania na sprzedaż Poznań Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza