niedziela, 16 listopada 2014

Kafelki czy farba?

Kafelki czy farba ?


Autor: Radosław Witek


Planując remont łazienki musimy pomyśleć o wszystkim. Począwszy od doboru koloru ścian przez wybór kafelek po kratki ściekowe. Wieczny dylemat kafelki czy farba?


Każda z opcji ma całą rzeszę swoich zwolenników jak i przeciwników. Wygoda i funkcjonalność kafelek jest wszystkim dobrze znana, ale koszt ich montażu i ich samych odstrasza czasami potencjalnego nabywcę. Wygoda sprzątania takiej łazienki jest o niebo lepsza od pomalowanej.

Żadna farba nawet wodoodporna nie jest łatwa w doczyszczeniu jak kafelki. Przyjemność pracy z mopem w ręku, a nie ze szmatą na kolanach jest nieporównywalna. Jednym z najbardziej uciążliwych miejsc do sprzątania zarówno w jednej jak i przy drugiej opcji jest kratka ściekowa. Niestety przeważnie dojście do niej jest bardzo utrudnione, gdyż często się zdarza, że jest ona na przykład pod wanną lub za kafelkami. Dlatego jeżeli planujemy remont naszego centrum czystości musimy głęboko przemyśleć gdzie umieścimy kratki ściekowe. Bardzo ważnym aspektem wtedy jest wybór właśnie pomiędzy kafelkami a farbą. Jest to wybór istotny także w kwestii estetycznej.

Gdy decydujemy się na płytki, możemy sobie pozwolić na zakrycie takiej kratki, malując łazienkę opcję tę odrzucamy. Kolejnym plusem kafelek w tej sprawie jest uniknięcie przykrego zapachu jaki niewątpliwie może dochodzić z tamtego miejsca. Głównym argumentem fanów farby jest częsta możliwość odświeżania oraz zmiany kolorów w łazience. Każdy wariant ma swoje plusy i minusy, a każdy człowiek ma swoje zdanie.


Mieszkania na sprzedaż Poznań Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

1 komentarz:

  1. Zdecydowanie farby lepiej pasują. Dużo łatwiej też odmienić wnętrze jeśli znudzą się obecne kolory. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń