niedziela, 24 września 2017

Jak rozpoznać dobrego producenta konstrukcji stalowych?

Jak rozpoznać dobrego producenta konstrukcji stalowych?


Autor: Adam Gawlik


Wybór najlepszego producenta konstrukcji stalowych to niemały problem – wymaga długich poszukiwań, weryfikacji wielu firm, a także wiedzy o tym, czego właściwie chcemy. Dzięki temu uda się nam wybrać firmę, z której będziemy zadowoleni. Jak w praktyce wygląda wybór producenta konstrukcji stalowych? Sprawdź!


Biznes konstrukcji stalowych – projektowania, produkcji i montażu – nie ma niskiego progu wejścia. Co za tym idzie, na rynku zazwyczaj działają tylko wielkie podmioty gospodarcze z już doskonale przygotowanym i opracowanym zapleczem specjalistów oraz niezbędnego sprzętu. Kiedy szukamy producenta konstrukcji stalowych, jest w czym przebierać, ciężko jest też natrafić na firmę, której nie da się łatwo zweryfikować w Internecie. Dlatego też warto wiedzieć, jak rozpoznać dobrego producenta konstrukcji stalowych.

Zdobądź informacje o producencie konstrukcji stalowych

Poszukiwania informacji o dobrym producencie konstrukcji stalowych należy rozpocząć od krótkiego researchu wśród znajomych lub w Internecie. Na start musimy mieć przygotowaną małą listę firm, o których słyszeliśmy, że są dobre i które chcemy wstępnie zweryfikować. Firmy te należy dokładnie sprawdzić, głównie pod kątem tego, czy są zarejestrowane w odpowiednich urzędach i jakie mają doświadczenie. Kiedy wyselekcjonujemy zaufane firmy, pora zapoznać się z informacjami, jakie prezentują na swoich stronach internetowych. Tam dowiemy się, jaką mają ofertę, certyfikaty, być może również, jaka jest ich polityka cenowa, czy też, jaki jest ich zakres działania (czy budują na terenie całego kraju, czy też tylko na jakimś jego obszarze). Po dokonaniu takiej selekcji warto wysłać do tych producentów zapytanie o wycenę, terminy, możliwości, a następnie - umówić się na spotkanie lub też zaprosić wybrane podmioty do uczestnictwa w przetargu.

Cechy dobrego producenta konstrukcji stalowych

Dobry producent konstrukcji stalowych powinien być przede wszystkim… wszechstronny i doświadczony. Oznacza to, że w swojej ofercie musi mieć nie tylko sam montaż, ale również projektowanie i wytwarzanie elementów konstrukcyjnych. Ważna cecha to otwartość na nowe pomysły. Dzięki niej będzie mógł zaoferować nam nietypowe rozwiązania, idealne dla naszych potrzeb. W efekcie otrzymamy zamówiony produkt, który zostanie pomyślany i zaprojektowany, a następnie wybudowany w taki sposób, aby spełniać nasze wymagania – nawet te najbardziej oryginalne. Producent konstrukcji stalowych, który zapewni nam to wszystko, bez wątpienia będzie dysponował także własnym parkiem maszynowym oraz zespołem doskonałych specjalistów.

Na bezpieczeństwie i trwałości konstrukcji stalowych nie ma co oszczędzać. Muszą być bowiem wytrzymałe i zapewnić nam długie lata wygodnego użytkowania. Ponadto muszą zapewniać komfort przebywającym w nich pracownikom i zabezpieczać towary w nich składowane. Muszą spełniać wymogi BHP i najwyższe Normy Europejskie. W przeciwnym wypadku inwestycja nigdy się nie zwróci, bo nie będziemy mogli używać żadnego z pomieszczeń do celów, do jakich zostały przeznaczone. To dlatego tak istotnym zajęciem jest postawienie na wysoką jakość, którą zaoferować mogą wyłącznie sprawdzeni specjaliści od wielu lat istniejący na rynku i działający w danej branży.


Adam Gawlik – dziennikarz obywatelski, fan piłki nożnej, a zawodowo inżynier pracujący u producenta konstrukcji stalowych http://www.kargon.pl/

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

7 komentarzy:

 1. Ciekawy artykuł, bardzo mi pomógł :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Artykuł bardzo mądry i przydatny. Dzięki wielkie za taki wpis.

  OdpowiedzUsuń
 3. OO super wpis. Mega przydatny :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy artykuł. Ostatnio szukałem firmy zajmującej się konstrukcjami stalowymi na śląsku i dzięki temu wiedziałem jak ocenić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. najlepiej sprawdzic opinie w internecie lub popytać znajomych. Większa wtedy szansa na trafienie na solidną firmę

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy artykuł i warto jest poczytać opinie o danej firmie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy artykuł. Sam szukam firmy, która tnie blachy laserem. Wybór jest duży, ale mam już swojego faworyta, który tworzy projekty w 3D.

  OdpowiedzUsuń