poniedziałek, 18 maja 2015

Ładne, praktyczne i solidne rozwiązanie problemu z deszczem - daszki szklane

Ładne, praktyczne i solidne rozwiązanie problemu z deszczem - daszki szklane


Autor: Piotr Szklany


Szkło jest coraz częściej wykorzystywane jako innowacyjny element krajobrazu, dodający nieruchomości niepowtarzalnego uroku i stylu. Inwestorzy poszukują sprawdzonych rozwiązań, które przyciągają estetycznym wyglądem.


Daszki szklane są jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań, które łączą szkło hartowane i stal nierdzewną – materiały ubóstwiane przez projektantów, ceniących sobie powściągliwość formy i elegancję w każdym calu.

Daszek ze szkła jest zarazem solidny jak i delikatny, i co najważniejsze nie zatrzymuje promieni słonecznych tak cenionych w naszym klimacie.

Szklane daszki można z powodzeniem stosować jako zadaszenie drzwi wejściowych, balkonów lub tarasów, możliwe jest ich zastosowanie na fasadach i elewacjach o dowolnej długości.

Istnieje wiele rodzajów daszków szklanych, jednak preferowanym przez klientów modelem jest daszek szklany wiszący na odciągach mocowanych do elewacji, jest to rozwiązanie cechujące się dyskretnym wyglądem jak i niskim kosztem. Możliwości w dopasowaniu sposobu mocowania są praktycznie nieograniczone. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologi można osiągnąć wspaniałe efekty dodające daszkowi unikalnego wyglądu, do mocowania wykorzystywane są bogato prezentujące się płatwie albo podkonstrukcje stalowe bądź też drewniane.

Instalacja oświetlenia na daszku również nie stanowi problemu, małogabarytowe diody są znacznie wydajniejsze niż standardowe żarówki, dają też więcej możliwości. Zastosowanie oświetlenia nadaje daszkowi eleganckiego wyglądu również w porach wieczornych.

Ogromna liczba opcji pojawiających się przy projektowaniu daszków szklanych zostawia architektom spore pole do popisu, dlatego jako pasjonaci połączenia szkła i stali nierdzewnej zachęcamy do stosowania tychże rozwiązań najczęściej jak to tylko możliwe.


NOVAGLAS Mateusz Rozmus

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz