poniedziałek, 18 maja 2015

Pomysł na tanią dekorację okien

Pomysł na tanią dekorację okien .


Autor: Joanna Sabat


Przy urządzaniu domu , jedną z ostatnich czynności jest wybór dekoracji okiennych . Zazwyczaj w tym momencie nie posiadamy już "wystarczających " funduszy i stoimy przed wyborem , stare firanki czy zadłużenie się na kupno wymarzonych rolet rzymskich ? Istnieje rozwiązanie tego dylematu


Rolety materiałowe to najpopularniejsze osłony okienne dostępne na naszym rynku. Podstawą każdej rolety jest specjalna tkanina. Dostępne są tkaniny gładkie, wzorzyste i strukturalne. Kolorystyka to pełna paleta barw o zróżnicowanym stopniu zaciemnienia. Ze względu na miejsce montażu wyróżniamy rolety naścienne oraz montowane na ramę okna. Rolety naścienne, popularnie zwane wolno wiszącymi, zbudowane są z tkaniny, rurki nawojowej, uchwytów i mechanizmu łańcuszkowego. Uchwyty i mechanizm dostępne są w kolorach podstawowych: białym i brązowym oraz kolorach dodatkowych, takich jak kremowy, różowy, seledynowy, szary, błękitny i granatowy. Dół rolety może być wykończony na gładko lub ozdobną falbaną w czterech wzorach. Elegancką wersją rolety wolno wiszącej jest roleta Luisa, wyposażona w estetyczną aluminiową kasetę. Kaseta chroni wałek rolety i tkaninę przed nadmiernym zabrudzeniem. Ponadto, nadaje rolecie wyjątkowego charakteru. Oba typy rolet przeznaczone są do osłony większych powierzchni, takich jak wnęki okienne. Ekskluzywną wersją rolety wolno wiszącej jest roleta z tkaniną naturalną. Tkanina naturalna powstaje na bazie specjalnych gatunków traw, trzciny, juty, bambusa i drewna. W zależności od intensywności splotu tkanina może mieć różny stopień zaciemnienia. Każda tego typu roleta nadaje pomieszczeniu wyjątkowy, elegancki, stylowy charakter.W przeciwieństwie do żaluzji aluminiowych na pewno mniej się kurzą. Pasują zarówno do surowych, nowoczesnych wnętrz w stylu norweskim jak i wnętrz klasycznych, ciężkich, drewnianych mebli, bogato tkanych dywanów.

roleta sabatek

Rolety montowane do skrzydła okiennego dzielimy na kasetkowe i mini. Rolety mini charakteryzują się prostą budową, czyli tkaniną przyklejoną do stalowej rurki nawojowej, uchwytami z PCV w kolorze białym, brązowym lub złotym dębie oraz mechanizm łańcuszkowy w kolorze uchwytów. Roleta mini może być wyposażona w prowadzenie żyłkowe boczne, zaczepy magnesowe lub zaczepy rzepowe. Uchwyty górne mogą być bezinwazyjne, przykręcane lub przyklejane. Najlepiej, gdy roleta mini jest dobrze dopasowana do skrzydła okiennego, czyli jest produktem na zamówienie a nie gotowizną z supermarketu. Roleta na zamówienie jest zrobiona na wymiar, czyli jej szerokość zakrywa równo szybę oraz listwy przyszybowe, a wysokość jest zgodna z wysokością skrzydła okiennego. Kolor mechanizmu powinien być dobrany do koloru ramy okna. Roletę mini można zamontować do każdego typu okna, zarówno PCV jak i drewnianego; zdarzają się także montaże do okien aluminiowych, np. w budynkach użyteczności publicznej lub biurowcach.


Sabatek - rolety,plisy,żaluzje

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

2 komentarze:

  1. Wszelkie rolety materiałowe pod kolor ścian świetnie pasują jako dekoracja w pomieszczeniu.
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy pomysł. Takie dekoracje bardzo dobrze się sprawdzają.

    OdpowiedzUsuń