poniedziałek, 18 maja 2015

Wykonywane prace budowlane a udźwig żurawi mobilnych

Wykonywane prace budowlane a udźwig żurawi mobilnych


Autor: Mariusz Roksan


Na przestrzeni ostatnich miesięcy na nowo ożyła branża budowlana. Po wielkim kryzysie gospodarczym, jaki dotknął świat i nie omieszkał zawitać do Polski, na nowo widać zmożone prace na wszelkich placach budów.


Przy budowaniu bloków mieszkalnych czy też budynków użyteczności publicznej niezbędne jest wykorzystanie ciężkiego sprzętu do przemieszczania materiałów budowlanych na terenie robót. Tego typu budowy trwają z reguły, co najmniej 12 miesięcy stąd wykorzystanie żurawi stacjonarnych jest jak najbardziej słusznym rozwiązaniem. Sprzęt ten znacznie wpływa na szybkość wykonywanych robót pozwalając na dotrzymanie założonych terminów.

Budowanie dużych obiektów związane jest wielkimi i ciężkimi elementami typu belki stropowe o masie znacznie przekraczającej standardy. Do tego typu prac warto wykorzystać usługi dźwigowe. Są to firmy specjalizujące się w branży dźwigowej i oferujące najnowocześniejszy sprzęt. Oferowane dźwigi są bardzo mobilnym sprzętem mogącym pracować w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych oraz na placach budowy w wąskich ulicach. Mobilność wiąże się również z prędkością przelotową dźwigów – maszyny mogą rozwijać na trasie prędkość do 80 km/h. Prowadzone prace na żurawiach mobilnych są wykonywane przez doświadczonych pracowników, którzy zdobywali swoje umiejętności pracując przez lata na największych budowach w kraju.

Wybór tego typu usług przy większych budowach jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Czasami miejsce budowy nie pozwala na rozstawienie żurawia stacjonarnego – w takim przypadku dźwigi sprawdzą się idealnie. Należy pamiętać o udźwigu potrzebnym do wykonywanych prac. Dzisiejsze maszyny oferują udźwig już od 13 ton aż do potężnych ciężarów osiągających wagę prawie 500 ton. Przy takiej specyfikacji dźwigów można postawić każdy obiekt budowlany w mieście.


Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz