poniedziałek, 18 maja 2015

Konkurencja impulsem do rozwoju budownictwa

Konkurencja impulsem do rozwoju budownictwa


Autor: Doctor Stein


Znacząca rywalizacja obserwowana w budownictwie doprowadziła do tego, że jakość wykonywanych obiektów jest coraz większa. Rzecz jasna zwyciężają na tym inwestorzy poszukujący wykonawców. Mają oni przede wszystkim przeróżne propozycje oraz ponadto okazję uzyskania nader niskich cen.


profile aluminioweTo zagadnienie relewantne, jako że profile aluminiowe, stosowane do hal stalowych, zwykle nie są tanimi rzeczami. Spółki albo osoby mające powiązanie ze ślusarką aluminiową, świetnie o tym wiedzą. W każdej inwestycji stanowi to spory koszt, dlatego oczekiwana jest możliwość otrzymania towaru spełniającego nasze wymagania.

Sektor budownictwa to w tej chwili bardzo dynamicznie rozwijająca się w Polsce gałąź przemysłu. Wyśmienicie znany jest zwrot „Ojczyzna w bałaganie". Kwestia nie obejmuje jednak jedynie wykonywanych ekspresówek, jakich naturalnie mamy coraz więcej, ale dodatkowo powstających rozlicznych budynków, dajmy na to hal stalowych. Widać ich w naszych aglomeracjach bardzo wiele.

Powracając do ślusarki aluminiowej, jej zastosowanie jest niezwykle wszechstronne. Profile aluminiowe widuje się częstokroć w rozmaitych miejscach. W teraźniejszej architekturze prawdziwą furorę robia elewacje szklane. Dość podobne z technicznego punktu widzenia rozwiązania znajdziemy również w elementach zupełnie zwyczajnych, takich jak kabiny kąpielowe.

Budowa w harmonogramie generalnego wykonawcy to opcja niesłychanie użyteczna dla każdego zleceniodawcy. Prowadzi on rozmowy z pojedynczą placówką. Eliminowana jest w takim razie nieodzowność zakontraktowania jednostki projektowej, przygotowującej dowóz profili aluminiowych oraz dalszych towarów budowlanych. Generalny wykonawca indywidualnie ureguluje kolejne kwestie.

Hale stalowe w większości wypadków można spotkać w uprzemysłowionych fragmentach miejscowości. Charakteryzuje je nieskomplikowana rama, przeważnie składająca się ze stali i szyb. Fundamentalną wartością takich obiektów jest szybkość wznoszenia. Przedsiębiorstwa przejawiające doświadczenie w konstruowaniu hal stalowych, często pojawiające się w roli generalnego wykonawcy, potrzebują stosunkowo niewiele czasu, aby zakończyć inwestycję.


Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

34 komentarze:

 1. Tak elewacje szklane to jest piękno ostatnich lat w architekturze, szczególnie połączenie szkła, betonu i stali - może trochę te budynki są chłodne w odbiorze i surowe ale mają to coś w sobie, taki szwedzki minimalizm :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Elewacje szklane i drogie z tego co słyszałem, jednak w tych czasach architektura idzie do przodu i za pare lat pewnie takie budowle będą na porządku dziennym dlatego trzeba się przyzwyczajać po woli do tego typu rozwiązań

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi się bardziej podobało stare budownictwo, drewno itd. a nie takie coś to trochę nie mój klimat jest niestety...

  OdpowiedzUsuń
 4. nowoczesne budownictwo bardzo do mnie przemawia, bez konkurencji bylby monopol wiec ceny byly by wysokie, gdy jest konkurencja zawsze wykonawcy musza scigac sie z cenami, proste.

  OdpowiedzUsuń
 5. W ostatnich latach bardzo na przód poszło współczesne budownictwo. Cieszy mnie dalszy jego rozwój jak i poziom ówczesnych budowli. Konkurencja faktycznie jest napędem do rozwoju. Każdy chce być od niej lepszy i szukają skutecznych sposobów na wyróżnienie się

  OdpowiedzUsuń
 6. to jest dobre dla klienta, gorzej dla ludzi którzy maja takie firmy, ale ja się cieszę bo możemy wybrać najlepszą jakość z pośród kilku oferowanych firm ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo dobry art, super! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Interesujacy wpis, pozdrawiam serdecznie ! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Architektura idzie w dobry kierunku :) szklane konstrukcję prezentują się bardzo ładnie !

  OdpowiedzUsuń
 10. Konkurencja zawsze była impulsem do rozwoju...i tu nie jest inaczej :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Najbardziej imponujące jest jak przyśpieszyło tempo budowania obecnie. Nie mogę się nigdy nadziwić jak szybko powstają dyskonty spożywcze. Jak grzyby po deszczu, tylko ładnie otynkowane i pomalowane :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Tak był jest i będzie...inaczej świat stałby w miejscu a my żylibyśmy w epoce kamienia łupanego

  OdpowiedzUsuń
 13. Interesująca publikacja.

  [url=http://www.autotruck.net.pl/]http://www.autotruck.net.pl/[/url]

  OdpowiedzUsuń
 14. Brak konkurencji to nie tylko wyższe ceny, ale i też bardzo często gorsza jakość. Bo skoro jestem jedyny, to nie muszę się starać.

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetny wpis, brak konkurencji to monopol i z niego wynikający zastój technologiczny.

  OdpowiedzUsuń
 16. zaciekawił mnie bardzo ten artykuł :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nic dodać nic ująć zgadzam się w 100% :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo podobają mi się nowoczesne szklane budynki. Czasem jednak stawia się je w złych miejscach. Jakoś nie mogę przywyknąć do bardzo nowoczesnych budynków otoczonych starymi rozsypującymi się kamienicami ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Od zawsze to konkurencja miała największy wpływ na osiągnięcia ludzkości :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo ciekawy architektonicznie budynek. Osobiście uwielbiam takie nowoczesne budowle, a ta wygląda naprawdę fajnie.

  OdpowiedzUsuń
 21. W przypadku przemysłu to właśnie konkurencja ma wpływ na to, jak często instalacje przemysłowe są modernizowane. Konieczność zwiększenia konkurencyjności to absolutna podstawa, nie można jednak tego robić poprzez obniżanie jakości usługi lub też produktu.

  OdpowiedzUsuń