poniedziałek, 18 maja 2015

Wyburzanie

Wyburzanie


Autor: Mateusz Biern


Budownictwo to działalność kojarzona przez ludzi ze wznoszeniem nowych budynków. Nie wielu z nas zapytany o to czym zajmują się firmy budowlane wymieni wyburzanie. A przecież jest to bardzo ważna gałąź budownictwa.


Budowle które z różnych powodów nie nadają się już do użytkowania, lub zajmują obszar, który musi zostać wykorzystany na inny cel trzeba wyburzyć. Nie jest to jednak sprawa ani prosta ani bezpieczna. Jedynie firmy zajmujące się wyburzaniem profesjonalnie, mogą sprawić aby wyburzanie przebiegało sprawnie i bezpiecznie.

Do wykonania profesjonalnego wyburzania potrzebni są zarówno doświadczeni pracownicy jak i odpowiedni sprzęt.

Bardzo duże obiekty – takie jak np. stare hotele, szpitale – często wyburza się przy użyciu materiałów wybuchowych. Jest to bardzo szybka metoda. Przeprowadzona przez wykwalifikowanych inżynierów staje się również metodą bezpieczną.

Przykładem wyburzania obiektu przez profesjonalną firmę może być wyburzanie biurowca FIATA w Bielsku. Budynek ten niemal na stałe "wrósł" się w krajobraz Bielska. Po 30 lata nieużytek ten postanowiono jednak zlikwidować ten bielski "zabytek". Wyburzanie odbywało się przy pomocy ogromnego dźwigu który przy pomocy ogromnej kuli odrywał kolejne fragmenty wieżowca.

W przypadku mniejszych obiektów, lub też w przypadku braku odpowiednich funduszy można przeprowadzić wyburzanie tradycyjnymi metodami. Przydatne będą wtedy takie maszyny jak: podnośnik koszowy, minikoparka czy koparko ładowarka.

Podnośnik koszowy pomoże w likwidowaniu wysoko zawieszonych elementów, które nie są możliwe do ściągnięcia przy użyciu drabiny. Podnośnik koszowy zapewnia bezpieczeństwo oraz wygodę ruchów.

Widzimy więc jak ważnym działem budownictwa jest wyburzanie. Jedynie profesjonalne podejście do tego zagadnienia zapewni bezpieczny i szybki przebieg wyburzania.


Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz