poniedziałek, 18 maja 2015

Maszyny na budowie

Maszyny na budowie


Autor: Jan Wentynski


Budownictwo to świetnie rozrastająca się dziedzina gospodarki. Można zatem być na bieżąco w temacie normatyw budowlanych oraz nowości na rynku maszyn budowlanych. Nasz artykuł prezentuje szereg fachowych rozprawek o problematyce powiązanej z maszynami budowlanymi i ich renowacją.


Żurawie samochodowe, są bardzo często stosowane w budowlance do robót przeładunkowych i instalacyjnych. Ich wielką zaletą jest mobilność, jak na prawdziwe dźwigi przystało. Wykorzystuje się je równocześnie w gęstej zabudowie miasta, jak i na w niewielkim stopniu zabudowanych terenach. Bezsprzecznym przymiotem profesjonalnych żurawi jest to, że mają wysięgniki teleskopowe. Co powoduje, że przygotowanie maszyny do pracy dokonuje się drogą zmechanizowaną i nie jest już tak pracochłonne jak to było jeszcze kilkanaście lat temu.

Z kolei podnośniki samochodowe są wykorzystywane przy pracach na wysokościach. Nierzadko mamy możliwość je wypatrzyć jak posługują się nimi drogowcy odpiłowujący niepotrzebne konary drzew lub strażacy w trakcie działań ratunkowych. Są one przydatne zwłaszcza podczas klęsk żywiołowych takie jak burze, silne wiatry czy powodzie.

Inne ciekawe maszyny to podnośniki nożycowe. Podnośniki nożycowe są nierzadko stosowane do wszelkich czynności instalacyjno-wykończeniowych na wysokościach. W proponowanej szerokiej gamie urządzeń budowlanych, mamy podnośniki nożycowe o maksymalnej wysokości sięgającej od ośmiu do osiemnastu metrów. Podnośniki tego typu są nadzwyczaj funkcjonalne. Ich drobne wymiary sprawiają, że istnieje możliwość pracy nawet na niedostępnych przestrzeniach. Są lekkie i niezwykle mobilne. Nowoczesne podnośniki nożycowe są zautomatyzowane i nawigowane z podnoszonego podestu. Należy wspomnieć, że podest ten jest wprawiany w ruch mechanizmem hydraulicznym.


Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

6 komentarzy: