poniedziałek, 18 maja 2015

Metaloplastyka w czasach kryzysu

Metaloplastyka w czasach kryzysu


Autor: Bogdan Smolen


Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej panującej na świecie, pomimo recesji, o której często słyszy się w telewizji i czyta w gazetach, niektóre branże luksusowe potwierdzają niewielki zasięg działania obecnego kryzysu.


Jednym z takim branż jest kowalstwo artystyczne, które w skrócie polega na tworzeniu spersonalizowanych produktów z metalu. Można w nie śmiało wliczyć takie rzeczy jak bramy, meble, ogrodzenia, czy nawet lustra, ramy okienne i wszystko co może przyozdobić nasz dom, o który tak pieczołowicie dbamy.

Czym więc odróżnia się taka brama wykonana przez kowala artystycznego? Kupując ogrodzenia czy bramy Częstochowa w marketach budowlanych nie jesteśmy w stanie sprawdzić w jakich warunkach owy wyrób był tworzony, dodatkowo nie mamy pewności czy takie rozwiązanie pomimo tego że tańsze wytrzyma próbę czasu. Trzeba jasno stwierdzić, że produkt, który ma być wystawiony na działanie ciężkich warunków atmosferycznych powinien wytrzymać przynajmniej kilkadziesiąt lat, dlatego też można przyznać, że nie stać nikogo na tanie rozwiązania. Oprócz większej trwałości, bramy tworzone w sposób tradycyjny i ręcznie mają jeszcze jedną zaletę – są spersonalizowane. Oznacza to, że nasza brama może określać nasze wnętrze, będziemy mogli wyrazić siebie poprzez przedmioty, którymi się otaczamy. Kupując bramę czy ogrodzenie w markecie, nie będziemy odróżniać się niczym od innych ludzi.

Często chęć odróżnienia się od sąsiadów może być wystarczającym motywatorem, który zadecyduje nad wyborem dedykowanego rozwiązania. Często chęć zaimponowania innym, a nawet podkreślenie swojej indywidualności i unikalności prowadzi nas właśnie do takich wyborów.

Ładna brama lub ogrodzenie jest w stanie znacznie podnieść wartość samej działki i domu. Dom w ładnym opakowaniu jakim jest profesjonalnie wykonane i nie ukrywajmy piękne opakowanie jest znacznie bardziej wartościowy. Dlatego też developerzy często pomimo niewykończonego domu, stawiają piękne ogrodzenie, które dodatkowo zdobi.

W powyższych akapitach rozpisywałem się głównie na temat bram i ogrodzeń, nie zapominajmy jednak, że metaloplastyka to także meble wykonane z metalu. Doskonale nadają się one jako wieszaki, stoły czy łóżka. Charakteryzują się one dodatkową wytrzymałością, łóżka, które wykonano z metalu są niezniszczalne, ponadto zrobione na miarę doskonale będą pasowały do ludzi o niestandardowym wzroście lub gabarytach.


Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz