poniedziałek, 18 maja 2015

Hale namiotowe - rodzaje i zalety

Hale namiotowe - rodzaje i zalety


Autor: Krzysiek Skw.


Hale namiotowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych hal murowanych. Dość często stawiane są w momencie, kiedy inwestorowi zależy na czasie oraz niskich kosztach. Zobaczmy zatem jakie są rodzaje hal namiotowych oraz wymieńmy zalety. 


Hale namiotowe dzielimy na dwa rodzaje:

- hale namiotowe tradycyjne

- hale namiotowe pneumatyczne.

Hale namiotowe tradycyjne, są stawiane zazwyczaj w sytuacjach kiedy decydującą rolę dla inwestora odgrywa czas. Postawienie takowej hali zajmuje niewiele czasu. Dodatkowo taka hala namiotowa jest zdecydowanie tańsza, od tradycyjnych hal, budowanych z zachowanie wszelkich zasad sztuki budowniczej. Hale tego typu używa się nie tylko jako magazynów. Wszelkiego rodzaju imprezy, eventy, a coraz częściej i wesela, odbywają się właśnie w halach namiotowych.

Hale namiotowe, tradycyjne, zbudowane są na niezwykle prostej konstrukcji, jednakże materiały stosowane do produkcji tego typu obiektów, sprawiają iż bez obaw można z nich korzystać, dają pełne zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Hale namiotowe pneumatyczne, różnią się od tradycyjnych, rozszerzonymi możliwościami, jakie dają osobom decydującym się na zakup właśnie tego typu hali. Dzięki zastosowanym systemom, które polegają na tym, iż poszycie zostaje wypełnione powietrzem, hale te doskonale utrzymują temperaturę, niezbędną do komfortowego przebywania w nich. Najkrócej mówiąc, podczas mrozów, w z budowanej takim systemem hali, mamy pewność utrzymywania się plusowej temperatury. Latem, z kolei, hala tego typu nie nagrzewa się zbytnio, dzięki czemu nie dochodzi do procesu przegrzania się materiałów, z jakich jest postawiona, co jak wiadomo ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowników takiej hali. Zastosowane podczas budowy tego typu hali materiały, m.in. płyty ścienne, izolacyjne, powodują iż hale pneumatyczne niemal odwzorowują warunki użytkowe obiektów, hal, budowanych metodą tradycyjną.


Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz