czwartek, 8 października 2015

Hala namiotowa - co to jest

Hala namiotowa - co to jest


Autor: voiteck


Hala namiotowa to bardzo ciekawa konstrukcja, która w Polsce od kilku lat jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów powierzchni użytkowych krytych.


Co to jest hala namiotowa?

Magazynowa hala namiotowa | producent itpmar.plTego rodzaju konstrukcję wyróżnia przede wszystkim materiał, z którego jest stworzona. Konstrukcję hali magazynowej, namiotowej stanowi bowiem stalowy szkielet. Stal wykorzystywana w tego rodzaju konstrukcjach jest ocynkowana. Powierzchnię dachu stanowi zaś plandeka wykonana z tworzywa sztucznego, tak samo wykonane mogą zostać również ściany. Niekiedy jednak stosuje się wykończenie z blachy trapezowej. Wszystko zależy od tego, do jakich celów dana hala będzie wykorzystywana i jakie środki na nią chce przeznaczyć klient. Niemniej jednak cena hal namiotowych jest nieporównywalna w stosunku do jakichkolwiek innych, dostępnych na rynku budowli magazynowych. Hala przewyższa konkurencyjne budowle także tym, że nie musi być przeznaczona jedynie na magazyn. Nadaje się bowiem do pełnienia najróżniejszych funkcji. Ważne, by była wykonana profesjonalnie, a jej bezpieczeństwo było potwierdzone atestami i projektem wykonanym przez wykwalifikowanego architekta.

Funkcje hali namiotowej

Hala namiotowa to nazwa konstrukcji stalowej, pokrytej plandeką. Bardzo często stosuje się ją na przemian z określeniem magazynowa hala w konstrukcji namiotowej. Jest to bardzo duże uproszczenie, a wręcz błąd. Hala namiotowa może być wykorzystywana do najróżniejszych celów. Nie zawsze musi stanowić magazyn. Wszystko zależne jest od woli klienta, a przede wszystkim jego potrzeb. Tego rodzaju uproszczenie wynika najprawdopodobniej z powodu, iż najczęściej hale namiotowe używane są w charakterze magazynów. Można jednak spotkać tego typu konstrukcje pełniące zupełnie inne funkcje. Przede wszystkim myśląc o klasyfikacji hal ze względu na ich funkcje, należy pomyśleć o odbiorcy tego produktu. Mogą nim bowiem być klienci biznesowi lub osoby prywatne. Pierwsza grupa częściej wykorzystuje halę jako magazyn, ale nie tylko. Hala namiotowa może stanowić miejsce, w którym produkuje się produkty, może to także być miejsce ich sprzedaży. W takich wypadkach najczęściej hale opatrzone są reklamami.


ItpMar.pl
Producent Magazynowych Hal Namiotowych
http://www.itpmar.pl/

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz