środa, 7 października 2015

Konstrukcje stalowe w budownictwie

Konstrukcje stalowe w budownictwie


Autor: beata w


Każdy zakład produkcyjny, przedsiębiorstwo handlowe, magazyn, przedsiębiorstwo transportowe, czy duża firma potrzebuje pomieszczeń na swoją działalność. W dzisiejszych czasach w budownictwie przemysłowym coraz częściej korzysta się z konstrukcji stalowej.


Konstrukcje stalowe są dość młodym i nowoczesnym rozwiązaniem przemysłowym, które spełniają zasadnicze funkcje. Hale są o wiele tańsze w budowie niż tradycyjne budowle, są bardzo ekonomiczne w eksploatacji, łatwe w ewentualnych rekonstrukcjach, a także nadają się do błyskawicznego demontażu. Przy budowaniu budynków opartych na konstrukcji stalowej warto przestrzegać paru zasad. Projektowanie hal stalowych powinno być wykonane przez profesjonalną firmę, ze względu na duże rozmiary budynku. Główne elementy nośne muszą być wykonane ze stali o podwyższonej wytrzymałości lub z kratownic stalowych wykonanych z profili gorąco-walcowych. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasza konstrukcja będzie trwała, wytrzymała i sie nie zawali. Przy budowie hal przemysłowych najważniejsza jest konstrukcja, reszta zależy od celu przeznaczenia. Jeżeli potrzebujemy hali czasowo, to możemy wykonać lub nawet wynająć hale namiotowe, gdzie ściany są przykryte specjalną płachtą. Całoroczne hale stalowe mają już pełne ściany, które mogą być wykonane dosłownie ze wszystkiego. Mogą być murowane, ceglane lecz najczęściej stosuje się blachę falistą lub trapezową. Nowością w budownictwie hal jest korzystanie z prefabrykatów, czyli gotowych elementów. Do budowy wykorzystuje się gotowe wyroby hutnicze oraz połączenia montażowe. Dzięki temu hele przemysłowe mogą powstać nawet w miesiąc.

Nie trudno zauważyć, że konstrukcje stalowe są coraz częściej wykorzystywane w wielu dziedzinach, nie tylko przemysłowych. Hale stalowe wykorzystane są również w inwestycjach miejskich, jako hale sportowe i targowe, czy budynki widowiskowe. Konstrukcje stalowe to idealny sposób na redukcję kosztów, a także oszczędność czasu budowy.


Hale stalowe - trwałe i solidne budynki

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

1 komentarz:

  1. Bardzo dużą zaletą jest właśnie bardzo krótki czas stawiania :)

    OdpowiedzUsuń