środa, 7 października 2015

Rewitalizacja mostów na rzece Czernicy

Rewitalizacja mostów na rzece Czernicy


Autor: Andrzej Szczęsny


Po dłuższym okresie zaniedbań infrastrukturalnych w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku przyszedł czas na remonty, a także nowe inwestycje, w tym i mosty nad Czernicą w Sławie.


Przez miejscowość Sława, położoną we wschodniej części województwa lubuskiego, przepływa niewielka rzeczka Czernica. Zasila ono największe w tym województwo jezioro. Po dłuższym okresie zaniedbań infrastrukturalnych w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku przyszedł czas na remonty, a także nowe inwestycje, w tym i mosty nad wspomnianą rzeką.

Pierwszą całkowicie zbudowaną od nowa przeprawą nad Czernicą była kładka dla pieszych wiodąca z Nowego Rynku na Plac Księdza Tomkiewicza. Jest to konstrukcja całkowicie drewniana, która bardzo dobrze pasuje do charakteru tego miejsca.

Następną inwestycją mostową był remont mostu w ciągu ulicy Henryka Pobożnego. Było on realizowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich i poległ na odnowieniu czoła mostu, wymianie balustrad, wymianie nawierzchni asfaltowej, a także instalacji nowego oświetlenia.

Trzecią inwestycją realizowaną w 2012 roku przez Gminę Sława był remont mostu w ciągu ulicy Waryńskiego. Obiekt ten jest usytuowany w centrum miasteczka i jego odnowienie wpisywało się rewitalizację Starego Rynku. Remont obejmował:

- roboty konstrukcyjne,

- wymianę balustrad,

- instalację nowego oświetlenia.

W pierwszej kolejności przeprowadzone zostały prace rozbiórkowe starych i niepotrzebnych murków w ciągu drogi przyległym do mostu, a także zniszczonych elementów konstrukcji. Następnie naprawione zostały elementy konstrukcyjne i postawione nowe murki. Po tych pracach została ułożona nawierzchnia z kostki granitowej. Ostatnim elementem prac był montaż kutych balustrad oraz oświetlenia.

Wszystkie wykonane roboty konstrukcyjne i budowlane przyczyniły się w znacznej mierze do poprawy warunków komunikacyjnych w miasteczku.


Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz