czwartek, 8 października 2015

Lodowisko w hali namiotowej

Lodowisko w hali namiotowej


Autor: voiteck


Hale namiotowe kojarzone są głównie z obiektami przemysłowymi, halami magazynowymi, powierzchniami produkcyjnymi czy garażami. Innym popularnym zastosowaniem hal namiotowych są usługi czy handel. Hala namiotowa ma jednak znacznie więcej możliwych zastosowań, jednym z niekonwencjonalnych przykładów jest lodowisko.


Tymczasowa hala namiotowa jest kojarzona głównie z obiektami stawianymi w nadmorskich miejscowościach turystycznych odwiedzanych latem. Takimi jak na przykład tymczasowy sklep czy obwoźny teatr w hali namiotowej. Nic bardziej mylnego. Konstrukcje namiotowe i hale stalowe można bowiem wykorzystywać z takim samym powodzeniem o każdej porze roku, także w okresie zimowym. Hala namiotowa sprawdza się bowiem świetnie na przykład jako miejsce na lodowisko.

Odpowiednio usztywniona może mieć zamontowane w środku trybuny oraz bandy. W specjalnej przybudówce można zaaranżować wypożyczalnię i przebieralnię oraz konieczne zaplecze techniczne. Zastosowanie hali namiotowej do zbudowania lodowiska, pozwala na szybki i łatwy jego montaż wraz z początkiem sezonu, a następnie demontaż i transport w miejsce magazynowania po zakończeniu sezonu.
Jedyną skomplikowaną sprawą pozostaje powierzchnia podłogowa, na której ma powstać lód. To wszystko da się jednak skonstruować tak samo, jak konstruowane jest to we wszelkiego rodzaju tymczasowych ślizgawkach. Bardzo ważne jest jednak wybranie hali namiotowej, która spełnia wszelkiego rodzaju normy. Jej materiały muszą bowiem być przygotowane na tego rodzaju warunki atmosferyczne i wszelkie czynniki, którym może być poddana tego rodzaju hala. Szczególną uwagę należy przyłożyć do konstrukcji dachu i jego wytrzymałości na nacisk zalegającego śniegu. Obiekt tego typu musi spełniać wymogi normy śniegowej, odpowiednie dla regionu, w którym stanie. Najlepiej skonsultować przeznaczenie hali namiotowej z firmą, która będzie dany obiekt projektować i budować.
Lodowisko w hali namiotowej to tylko jedno z niekonwencjonalnych jej zastosowań, hale namiotowe sprawdzają się doskonale także jako inne obiekty sportowe. Takie jak korty tenisowe, kręgielnie czy nawet tory kartingowe.


Polecamy hale namiotowe firmy ITPMar.pl.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz