piątek, 18 grudnia 2015

Drewno klejone – stworzone z natury

Drewno klejone – stworzone z natury.


Autor: Jakub Przepiórka


Drewno od wieków harmonizuje ze światem człowieka. Natura drewna sprzyja alergikom, dobrze wpływa na nasze samopoczucie i klimat w pomieszczeniach. Naturalne cechy drewna ułatwiają też samą budowę, drewno jest bowiem łatwo obrabialnym materiałem, nie tylko szybsza jest więc sama produkcja, ale także montaż.


Niezależnie czego by człowiek nie wymyślił, jakich rozwiązań by nie zaproponował, drewno zawsze będzie jednym z lepszych i częściej wybieranych materiałów budowlanych. Popularność drewna tkwi w jego naturalnych walorach, które już we wstępnej fazie obróbki, pozwalają w łatwy i szybki sposób wytworzyć gotowe elementy konstrukcyjne. Łatwiejsze jest również montowanie gotowych konstrukcji z drewna, które w doskonały sposób łączy się też z innymi materiałami budowlanymi. To dlatego wiele budynków powstaje z połączenia stali, żelbetonu i właśnie drewna.

Wykorzystanie drewna klejonego pozwala też w dużej mierze uniknąć wszelkich błędów i pomyłek konstrukcyjnych. Drewno bowiem można dowolnie kształtować, formować, jak i docinać już na placu budowy. W trakcie montażu łatwo i szybko można nanieść wszelkie niezbędne poprawki, co przy tradycyjnym żelbetonie czy stali nie jest już takie proste. Ekspresowy i zarazem prosty montaż gotowych elementów w konstrukcji drewnianej to jednak nie jedyne i też nie najważniejsze zalety drewna klejonego. Co jest cenne dla mieszkańców i osób przebywających w pomieszczeniach, to właściwe samopoczucie, które przy powierzchniach drewnianych jest bardzo pozytywne i korzystne. Dzięki bowiem porowatości i niskiej przewodności cieplnej drewno utrzymuje temperaturę niemal taką samą jak ta, w pomieszczeniu. Drewno wytwarza też odpowiedni mikroklimat, tak bardzo ceniony i pożądany przez alergików i osoby mające problemy z oddychaniem.

Ciekawy jest też sam design drzewa, który w wyszukany, często finezyjny sposób łączy się zresztą wystroju wnętrz. Drewniane kompozycje poprawiają nasz komfort psychiczny, jasne odcienie drewna klejonego poprawiają koloryt pomieszczeń i zapewniają odpowiednią taflę światła. Z drewnem stworzymy więc elegancki design ze zdrowym i naturalnym mikroklimatem. Można więc rzec, że z natury drewna człowiek czerpie wszystko, co dla niego jest najlepsze i właściwe.

W drewnie klejonym natura wsparta jest cechami wytrzymałości i trwałości.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Po więcej informacji zapraszam na bloga: http://drewnoklejone.szczecin.pl/

Zachęcam również do zapoznania się z ofertą: http://glulam-pro.pl/oferta/

Jakub Przepiórka, Glulam-Pro

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

1 komentarz: