piątek, 18 grudnia 2015

Dwustronne ogrodzania betonowe

Dwustronne Ogrodzenia Betonowe


Autor: GrafMEDIA


Ogrodzenie to bardzo istotny element otoczenia domu. Nie tylko wyznacza granice działki, jest barierą dla intruzów i hałasu, ale pełni także funkcję dekoracyjną. Powinno być więc solidne, funkcjonalne i estetyczne, a przy tym komponować się z architekturą domu i ogrodu.


Nowoczesnym i inspirującym rozwiązaniem są dwustronne ogrodzenia betonowe, w których wzór piaskowca lub cegły jest po obu stronach ogrodzenia. Dzięki temu wspólnie z sąsiadami można wybudować eleganckie ogrodzenie.

Dwustronne ogrodzenia betonowe stosowane są często jako ogrodzenie pełne, które chronią przed hałasem i kurzem, także można zastosować je jako ogrodzenie ażurowe. Wówczas dwustronne ogrodzenie betonowe posłuży do budowy słupków i podmurówki, a jako wypełnienie dobierzemy dowolny materiał,np: panele drewniane, metalowe, itp,. Dzięki aranżacji 2D i wizualizacji 3D na stronie internetowej producenta można często wystylizować własne dwustronne ogrodzenie betonowe.

Dobrze, jeśli projektowane przez nas ogrodzenie utrzymane jest w jednej spójnej konwencji, tzn powinno komponować się nie tylko z budynkiem, który jest zazwyczaj dominantą w takim założeniu, ale także z otoczeniem. Można stosować się do prostych porad pozwalających na ujednolicenie wszystkiego, co znajduje się na działce. Na przykład ogrodzenie, śmietnik i garaż powinny być w podobnej kolorystyce co dom. Wypełnienie ogrodzenia ażurowego może nawiązywać do balkonowych balustrad i poręczy przy schodach wejściowych.

Dwustronne ogrodzenia betonowe produkowane są w kolorach Ziemi: piaskowy, piaskowy ciemny, szary, grafit, antracyt, w dwóch wzorach: o fakturze łupanego piaskowca i fakturze cegły. Kolory dwustronnych ogrodzeń betonowych pasują do każdego otoczenia, np.: faktura piaskowca, kolor grafitowy – elegancko wygląda na tle grafitowej dachówki domu w sąsiedztwie zieleni. Również stylowo kolor grafitowy komponuje się w nowoczesnej architekturze.

Dwustronne ogrodzenia betonowe znajdują uniwersalne zastosowanie: od posesji prywatnych po obiekty przemysłowe i publiczne, można je również stosować do aranżacji ogrodów i tarasów.

Ogrodzenie łączy budynek i posesję z otoczeniem. Dlatego dobrze, gdy współgra zarówno z architekturą domu, jak i charakterem okolicy. Wybór odpowiedniego rodzaju ogrodzenia nie jest łatwy, bo możliwości jest naprawdę dużo. Należy pamiętać, aby płot, furtka i brama wejściowa składające się na ogrodzenie wokół domu, stanowiły zgrabą całość, która jest wizytówką posesji. Warto więc przed rozpoczęciem inwestycji skonsultować się i poradzić specjalisty od ogrodzeń.


Gerard Wieczorek

właściciel firmy PREF-BET - producent ogrodzeń.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

2 komentarze:

  1. Dopiero niedawno dowiedziałam się o tej farmie ogrodzenia. Przyznam, że niektóre wzory prezentuja się całkiem ładnie

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem, dwustronne ogrodzenia betonowe w kolorze piaskowym wygląda przyzwoicie i warto w to zainwestować mimo tego, że jest to dość drogie rozwiązanie. Jeżeli jednak zależy nam na bardziej ekonomicznym podejściu, to warto zastanowić się nad siatką ogrodzeniową. W obu przypadkach warto pamiętać, że ogrodzenie jest wizytówką posesji, a więc musi dobrze prezentować się i stanowić zgrabną całość.

    OdpowiedzUsuń