czwartek, 17 grudnia 2015

Wynajmowanie maszyn budowlanych – komu się opłaca?

Wynajmowanie maszyn budowlanych – komu się opłaca?


Autor: Witek


W Polsce można spotkać wiele wypożyczalni sprzętu budowlanego, które ukierunkowane są na umożliwienie wynajęcia maszyn budowlanych o różnym charakterze. Możemy wypożyczyć zarówno maszyny przeznaczone do wykonania lekkich prac, jak i ciężkich, w zależności od potrzeb. Komu opłaca się wypożyczyć sprzęt budowlany?


Wady i zalety wypożyczania maszyn budowlanych.

Współpraca z wypożyczalnią maszyn budowlanych przyniesie Ci wiele korzyści. Podstawową zaletą współpracy jest natychmiastowy dostęp do wynajmowanej maszyny po podpisaniu umowy.

Ponadto, wypożyczając sprzęt nie musimy dysponować dużą gotówką. Przy wypożyczeniu maszyny na jeden dzień ceny sięgają w przedziale (70 zł – 400 zł) w zależności od maszyny. Szczególnie ważne jest to w przypadku, kiedy potrzebujemy dużej, zaawansowanej i przede wszystkim, drogiej maszyny.

Wypożyczanie sprzętu budowlanego ograniczy również koszty związane z eksploatacją maszyn. Wszelkie koszty napraw jak i przeglądów technicznych pokrywa firma, która wynajmuje nam maszyny. Należy jednak pamiętać, że, jeżeli maszyna ulegnie awarii podczas pracy, usterka zostanie naprawiona jedynie w przypadku, kiedy nie pochodzi ona z wyniku błędnego użytkowania. Dodatkowym atutem jest ubezpieczenie, którym objęty jest zarówno inwestor, jak i wypożyczalnia.

Opłacalność wynajmu sprzętu budowlanego przez osobę prywatną.

Opłacalność wynajmu sprzętu budowlanego zależy, przede wszystkim, od czasu, wartości maszyny i specyfiki wykonywanych prac budowlanych. Rozwiązanie to jest szczególnie korzystne w przypadku przeprowadzania jednorazowych prac.

Koszty wynajmu maszyn takich, jak agregaty prądotwórcze, odkurzacze przemysłowe, czy koparko-ładowarki są niewątpliwie niższe niż w przypadku zakupu maszyny fabrycznie nowej. Wypożyczenie, zatem jest dobrym sposobem, aby zaoszczędzić gotówkę, którą normalnie przeznaczylibyśmy na wyposażenie parku maszynowego.

Po zakończeniu wykonywanych prac budowlanych maszyna musi wrócić do wypożyczalni, co jest szczególnie ważne dla osób nie posiadających placu, na którym te maszyny można składować. Nie musimy martwić się także o stan techniczny urządzeń. To wypożyczalnia ma obowiązek, aby każdy oferowany przez nią sprzęt był w idealnym stanie technicznym.

Wypożyczalnie udostępniają sprzęt o wartości wyższej niż 50 tysięcy złotych jedynie przedsiębiorstwom, dlatego cześć klientów indywidualnych musi zdecydować się na zakup własnego sprzętu lub założenie działalności gospodarczej.

Wypożyczanie sprzętu budowlanego firmom. Opłacalność.

W przypadku wynajmowania sprzętu budowlanego przez firmy, bardzo ważne jest przeanalizowanie kosztów, które zależą, przede wszystkim, od lokalizacji placu budowy, częstotliwości wykonywania prac, czy ceny nowych maszyn budowlanych. Najmniejszego sensu nie ma wypożyczanie sprzętów podstawowych, które muszą znaleźć się w ramach kapitału każdego przedsiębiorstwa budowlanego. Dostępne są one w dość niskich cenach, dlatego zakup nie powinien przysporzyć większych problemów.

Większy, bardziej zaawansowany sprzęt budowlany jest droższy i jego wypożyczenie jest już bardziej opłacalne. Podobnie jest w przypadku, kiedy teren budowy znajduje się daleko od siedziby firmy. Transport większych maszyn często jest kłopotliwy, dlatego lepiej jest je wypożyczyć blisko miejsca, gdzie będą wykonywane prace budowlane.

Wypożycz maszynę o parametrach dobranych do Twoich potrzeb.

Opłacalność wypożyczania maszyny budowlanej zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych potrzeb. Bardziej optymalne rozwiązanie musisz wybrać sam. Przed podjęciem ostatecznej decyzji przeanalizuj ofertę wielu wypożyczalni różnego typu, aby wybrać najlepszą. Pamiętaj, że każda wypożyczalnia dysponujemy maszynami innego typu. Ważny jest również czas, w którym maszyny będą nam potrzebne, gdyż to właśnie ze względu na czas ustalana jest kwota wynajmu.


Jamar - wynajem i serwis maszyn budowlanych

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

8 komentarzy:

  1. Wynajem sprzętu budowlanego w tym np. wózków widłowych opłaca się najbardziej - nie martwisz się kosztami zakupu, fv wrzucasz w koszta, maszyna jest serwisowana - nie odpowiadasz za naprawy, to leży w zakresie firmy która ci wynajmuje. W końcu to ich maszyny ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Do wózków widłowych, dodałbym bez wątpienia sprzęt budowlany, wszelkie koparki czy zagęszczarki opłaca się jeszcze bardziej wypożyczać. To doprawdy świetny interes :)

      Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wiesz, co? Ostatnio czytałem artykuł na temat tego, że jeśli jest dużo zleceń to wynajem takiego sprzętu jest całkowicie nieopłacalny. Lepiej kupić taki sprzęt nawet na raty i mieć go do swojej dyspozycji. Jeśli się przekonacie to zerknijcie na stronę http://staltechnika.pl/uslugi/

    OdpowiedzUsuń
  4. Na pewno jeśli prowadzicie firmę budowlaną i często pracujecie na dużych wysokościach, potrzebne wam będą dobrej jakości i niezawodne rusztowania. Właśnie takie dostarcza firma robtomspzoo. Zajmują się oni wynajmem rusztowań oraz ich montażem i demnotażem w miejscu docelowym. Polecam wam zainteresować się ich ofertą, ponieważ na prawdę warto

    OdpowiedzUsuń
  5. Też właśnie zastanawiam się nad tym, czy wynajem takiego sprzętu jest opłacalny. Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem jest ich zakup - nawet z kredytem.

    OdpowiedzUsuń
  6. Decydując się na wynajem znika problem ewentualnych napraw i serwisów danej maszyny. Nie mniej koszty najmu w przypadku nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie maszyn mogą być bardzo wysokie. Przy używaniu długoterminowym warto już zastanowić się nad zakupem danej maszyny na własność.

    OdpowiedzUsuń