wtorek, 3 lutego 2015

Ładne wykończenie domu, czyli sztukateria

Ładne wykończenie domu, czyli sztukateria


Autor: Michał Andrys


Wiele osób marzy o życiu jak w "pałacu". Sztukateria jest dziedziną budowlaną, która to umożliwia. Bowiem jest to ozdobne wykończenie domu, zarównow wewnątrz jak i na zewnątrz.


Sztukateria elewacyjna to wykończenie domu od zewnątrz. Kupuje się ją gotową do bezpośredniego montażu na budynku. Używa się jej w celu stylizacji domu na zabytkowe, bądź wyeksponowane budowle. Sztukateria może zdobić nowe budynki, jak i te po renowacji.

Z czego wykonane są profile sztukaterii?

Profile sztukaterii wykonywane są z atestowanych materiałów budowlanych, a mianowicie z twardego styropianu, który stanowi rdzeń, oraz warstwy ochronnej wzmocnionej włóknem szklanym, która zapewnia odpowiednią trwałość danego profilu i odporność na warunki atmosferyczne. Oferowane przez na produkty są wykonywane z atestowanych materiałów wykorzystywanych w budownictwie.

Co wchodzi w skład sztukaterii?

W skład sztukaterii wchodzą listwy podparapetowe, listwy okienne, kolumny, gzymsy, czapy, zworniki, otuliny, wycinane litery, pilastry, kształtki, głowice, belki, czy bonie. Poniżej zdjęcie pokazujące element sztukaterii, a dokładnie kolumnę:

sztukateria

Gdzie możemy znaleźć firmy zajmujące się produkcją sztukaterii?

Firm na naszym rynku zajmujących się sztukaterią jest sporo. W każdym dużym mieście jest producent sztukaterii, albo jego przedstawiciel. Wieksze miasta, mam tu na myśli Szczecin, Warszawe, Łódź, Katowice, Poznań, czy Gdańsk. Nie oznacza to jednak, że nie przewiozą wykonanych profili na miejsce. Firmy te mają zazwyczaj katalog profili do wyboru, ale również są w stanie zaprojektować dany profil, na potrzeby klienta.

Jeżeli chodzi o montaż, firmy mogą również montować sztukaterię, jednak w większości przypadków wiele osób robi to na własną rękę, bo nie jest to trudne do "zainstalowania".


Ładne wykończenie domu - Sztukateria elewacyjna Szczecin.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

1 komentarz:

  1. Nie przepadam za tego typu rozwiązaniami, ale w niektórych domach idealnie się to sprawdza.
    Zapraszam na moją stronę.

    OdpowiedzUsuń