środa, 4 lutego 2015

Centralne ogrzewanie - jaką instalację wybrać?

Centralne ogrzewanie - jaką instalację wybrać?


Autor: Wiola


Dobra instalacja centralnego ogrzewania to w naszych czasach podstawa komfortu i dobrego samopoczucia we własnym mieszkaniu. Ponieważ rodzajów instalacji jest bardzo dużo, trzeba dobrze przemyśleć swoje potrzeby i uwzględnić je przy wyborze instalacji.


Jeśli chodzi o duże powierzchnie do ogrzania, np. supermarket czy halę produkcyjną, najlepszym rozwiązaniem wydaje się zamontowanie nagrzewnic. Montaż nagrzewnic jest bardzo prosty. Źródłem energii może być gaz, olej, energia elektryczna lub opał stały - węgiel, drzewo, miał.

Ogrzewanie nadmuchowe to kolejny sposób ogrzania pomieszczeń. Stosowany jest najczęściej w pomieszczeniach biurowych lub w domkach letniskowych, odwiedzanych także zimą. Dlaczego w takich sytuacjach ten rodzaj ogrzewania jest najlepszy? Otóż ogrzewanie nadmuchowe umożliwia bardzo szybkie zmiany temperatury powietrza. W domkach jednorodzinnych, gdzie przebywamy 24 h na dobę, taka funkcja nie jest raczej potrzebna. Natomiast w biurach, gdzie np. przez weekend nikt nie pracuje, nie ma potrzeby, by budynek był ogrzewany tak jak w ciągu tygodnia pracy. A gdy pracownicy powracają do pracy, chcieliby mieć od razu temperaturę pozwalającą na normalne funkcjonowanie. Zapewnienie komfortu pracownikom umożliwia właśnie ogrzewanie nadmuchowe.

Innym typem instalacji c.o., stosowanym bardzo często w domkach jednorodzinnych, jest ogrzewanie podłogowe. Świetnie sprawdza się w ekskluzywnych salonach, w których nie ma miejsca na grzejniki lub w łazienkach. Miło jest po wyjściu spod prysznica stanąć na ciepłej posadzce. Ogrzewanie podłogowe ma też bardzo duże znaczenie dla alergików, ponieważ jest to ogrzewanie higieniczne.

Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które nienawidzą zimowych poranków ze względu na konieczność odśnieżania, jest ogrzewanie przeciwoblodzeniowe. Jest to ogrzewanie elektryczne. Kable rozciągane są na podjazdach, lub tam, gdzie zależy nam, by nie było śniegu. Jedynym naszym obowiązkiem staje się wtedy pamiętanie o włączeniu ogrzewania.

To tylko niektóre z możliwości, jakie oferują nam producenci i instalatorzy, jeśli chodzi o centralne ogrzewanie.


http://buderus-inserw.pl/uslugi

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

2 komentarze: