wtorek, 3 lutego 2015

Automatyka przemysłowa

Automatyka przemysłowa


Autor: Paweł Gniadek


Co jest najważniejsze w przetargach? Czego poszukują klienci takich firm? Jak i gdzie szukać pracy w tej dziedzinie oraz na jakie zarobki można liczyć?


Na Polskim rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się automatyką przemysłową, przez co nie łatwo jest wygrać przetarg. Zazwyczaj przy dużej ilości firm startujących w przetargach głównym kryterium branym pod uwagę jest cena za wykonana usługę. Obecnie w sektorze publicznym, w branży komunalnej 80% inwestycji jest realizowanych na drodze przetargów, w tym wszystkie nowe projekty zgodne z ustawą „Prawo zamówień publicznych” oraz część do modernizacji. Pozostałe 20% zleceń realizowanych jest przez dostawców wybieranych przez klienta. Polegają one na rozbudowie istniejących systemów.

Podczas próby pozyskania klienta okazuje się, że ważne są także inne ważne rzeczy np.: reputacja i referencje wykonawcy. A w momencie starań o kolejne zamówienie u tego samego zleceniodawcy, ważne jest też to, czy poprzedni kontrakt był realizowany bezproblemowo. Czyli współpraca -utrzymywanie kontaktów z klientem, słuchanie klienta i wszelkie starania do spełniania jego potrzeb. Odbierane jest to jako profesjonalizm wykonawcy, o który warto zadbać.

Klienci zamawiający, poszukują najczęściej:

- kurtyny świetlne,

- wyłączniki takie jak: zwykły wyłącznik bezpieczeństwa,

- bariery świetlne,

- inne produkty systemów bezpieczeństwa.

Coraz częściej poszukiwani są specjaliści w dziedzinie systemów bezpieczeństwa. Wystarczy wejść na odpowiednie serwisy internetowe z ofertami pracy i na pewno znajdą się jakieś. Głównymi wymogami są dyspozycyjność i tytuł inżyniera. Zarobki kształtują się w przedziale od 2000 zł – 6000zł, w zależności od stanowiska. Oczywiście nie licząc dyrekcji.


Pozdrawiam

Paweł

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

2 komentarze:

  1. mógłbyś przybliżyć trochę ustawę "Prawo zamówień publicznych"? (chodzi mi zwłaszcza o kwestię projektów modernizacji)

    OdpowiedzUsuń